Michal Ordoš
63’
43’
Ondřej Mihálik

Naši fotbalisté prohráli na Andrově stadionu v Olomouci 1:2, když půl hodiny dohrávali bez vyloučeného obránce Romery.

Jablonecký kouč pošetřil před důležitou středeční odvetou semifinále poháru některé hráče a tak svou šanci dostali na Hané v základní sestavě další hráči, trenér připravil základní jedenáctku s Wágnerem na hrotu. Ještě před samotným výkopem se na Andrově stadionu loučil s fotbalovou kariérou útočník Michal Hubník, ke gratulantům se přidal také náš klub věnovaným památným dresem z rukou Petra Flodrmana.

Hned tři naše rohové kopy v první čtvrthodině hry větší nebezpečí pro domácí branku neznamenaly. První náznak šance předvedli po dvaceti minutách hry Hanáci, Hála ale na střílenou přihrávku nedosáhl a míč se tak dokutálel podél branky. Ve 27. minutě centroval Navrátil po odraženém rohovém kopu Sigmy do vápna přesně na hlavu dobře postaveného kapitána Šindeláře a Sigma šla z první střely na bránu do vedení. Dvě minuty před poločasem se jabloneckým ale povedlo srovnat skóre, z pravé strany centroval Romera, ve vápně hlavičkoval ideálně Mihálik míč koníčkem o zem a balon skončil přesně v horním růžku olomoucké svatyně! Následné pokusy Mihálika a Trávníka do poločasu už vyzkoušely jen pozornost brankáře Reichla.

Brzy po změně stran vybojoval balon u lajny Masopust, svůj rychlý brejk zakončil přihrávkou na střed hřiště pro Pospíšila, střela exolomouckého hráče ve službách Jablonce ale prolétla jen metr nad břevnem. Kouč domácích ve snaze zvrátit veledůležité utkání na svou stranu, poslal pět minut po poločase a hřiště duo útočníků Ordoš – Mahmutovič. Právě Ordoš byl v 54. minutě u velké šance, ale Hrubý jeho pokus u tyče stačil vyrazit. Půl hodiny před koncem fauloval před vápnem za žlutou kartu Romera a protože to byla jeho druhá, musel předčasně do sprch. Sigma početní výhodu zužitkovala hned za tři minuty, ideální centr Navrátila trknul hlavou do sítě střídající Ordoš. Jablonec se tlačil za vyrovnáním, Karavaevovu střelu zblokovali obránci, Wágnerův pokus skončil v náručí gólmana Reichla. Oba trenéři hnali své svěřence od pomezní čáry do útoku. Jablonec i v deseti zatlačil domácí, v dobré příležitosti netrefil ideálně balon Doležal. Z protiútoku vyboxoval tvrdou střelu domácího Ševčíka Hrubý. Víc už se v utkání nestalo a domácí získali velmi cenné tři body v boji o svou ligovou příslušnost.