Střelnice MOL Cup, OF2

3
0

Frýdek-Místek

Odveta osmifinále Mol Cupu proběhla na Střelnici úspěšně a Jablonec pokračuje do další fáze soutěže. Po výhře 2:0 z první utkání na severu Moravy zelenobílí dnes ještě navýšili celkové skóre díky brankám Wágnera a Doležala.

Stejně jako na Slovácku naordinoval týmu trenér Šilhavý rozestavení se dvěma hroty. A do sestavy se vrátili například Beneš, Masopust nebo Wágner. Naopak několik stabilních opor včetně kapitána Hübschmana dostalo volno.

Jablonec začal utkání aktivně a s velkou chutí. I proto po chvilce přišly i první šance. V 8. minutě vybojoval Wágner po tvrdém souboji balón na pravém křídle a po krátkém úniku ho naservíroval na penaltu Teclovi. Jabloneckému útočníkovi se v koncovce míč svezl po kopačce a jeho oblouček skončil na rukavicích gólmana hostů.

V 15. minutě se po pohledné akci Tecla a Wágnera dostal do zakončení Greguš, ale poslal míč vysoko nad. Do dalších nadějných situací se postupně probojovali Mingazov, Wágner i Tecl, ale ani jedna akce neskončila kýženou brankou.

Těsně před koncem prvního poločasu vstřelil hlavou po rohu vedoucí branku Tomáš Wágner. V zápětí musel zasahovat na druhé straně domácí gólman Bárta, který skvěle vytěsnil střelu zblízka.

Do druhého poločasu vystřídal Martin Doležal na hrotu Standu Tecla. A o deset minut později zažila Střelnice i jednu premiéru. Španěla Romeru vystřídal a první start za Jablonec si připsal český reprezentant do 21 let Petr Rys.

V 66. minutě předvedl další bravurní zákrok gólman Bárta, který reflexivně zblokoval střelu jedno z útočníků Frýdku-Místku.

O chvíli později navýšil Jablonec vedení. Po rychlé akci Mingazova napálil nejprve břevno Masopust. Odražený míč si vzal Trávník, ale jeho pokus zblokovala domácí obrana až k Martinu Doležalovi, který dopravil míč v těžké pozici do sítě.

V následující útočné akci vyzkoušel zakončení zleva Mingazov. Jeho technická střela ale jen lízla pravou tyč branky.

Deset minut před koncem Jablonec zvýšil vedení na 3:0. Dnes podruhé se prosadil Tomáš Wágner.