Vít Beneš
61’
42’
Lukáš Holík

Až díky zlepšenému výkonu v druhé půli si jablonečtí fotbalisté připsali další domácí vítězství. Fastav Zlín porazili 3:1 a to další jablonecké šance zůstaly nevyužity!

Po reprezentační pauze poslal do základní sestavy proti Zlínu kouč Frťala odchovance Kubistu, naopak jen na lavičce zůstal stoper Pernica. Na první vážnější ohrožení si fanoušci museli počkat do 13. minuty, to hostům nadělal hodně problémů kopaný roh Trávníka. Zlínští dokázali zblokovat i tečovanou střelu Hübschmana či dalekonosný pokus Beneše, který se snesl těsně vedle břevna soupeřovy branky! Další zajímavý moment se zrodil až po půlhodině hry, to letěl z kopačky Kubisty parádní centr před bránu, malý Trávník ale míč nedokázal zasáhnout. Jablonečtí sice měli balon více na kopačkách, ale do zakončení se dostávali velmi sporadicky a těžko.

Domácí diváci se dočkali ve 38. minutě, to dostal dobrou přihrávku od Masopusta za obranu Kubista, míč před gólmanem zasekl a přihrál zpět Masopustovi, jeho střela se otřela o spojnici tyče a břevna, ale skončila v síti! Jenže domácím radost z vedení vydržela jen čtyři minuty, hosté kopali rohový kop, za vápnem se do míče opřel nádherně Holík a vymetl pavučinky v jablonecké šibenici! Zlínští se tak dočkali po 537 minutách hry první jarní branky po nádherném fotbalovém momentu a do poločasu se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Trenér Frťala o půli využil hned dvojího střídání, odchozí záložníky Trávníka a Pospíšila nahradili Mihálik a Doležal. Hned po rozehrání mohl jít Jablonec do vedení, jenže střídající Mihálik nestačil míč zasunout k tyči. Dnešní čerstvě 19-letý oslavenec Mihálik si ale spravil chuť v 50. minutě, Kubista u brankové čáry mu dokázal i za pomocí teče přihrát a Mihálik přivedl Jablonec opět do vedení! Jablonec rázem ožil, velké příležitosti zazdili Doležal a Tecl. Parádou se ale v 60. minutě blýskl stoper Beneš, který nádherně zakroutil trestný kop přes zeď a Jablonec už vedl 3:1! Jablonec působil rázem živěji, Hybš od rohového praporku našel Tecla, jeho střelu ale u tyče skvělým zákrokem vytáhl gólman Dostál! Deset minut před koncem se zjevil v ideální pozici Mihálik, jenže míč poslal jen do boční sítě! V dalším průběhu se dvakrát zastřeloval aktivní Masopust, jenže ani v jednom případě nemířil přesně. Blízko brance byl také aktivní Kubista, ale ani jemu nebylo přáno.

Jablonec si přesto za druhý poločas a svou aktivitu během zápasu připsal zasloužené vítězství v poměru 3:1.