6’
Alejandro Acosta
47’
Tomáš Čížek

Jen nečekanou remízou 2:2 skončil duel Jablonce s Bohemians 1905, v kterém si jablonecký klub připomněl 70. let výroční od samotného vzniku.

Kouč Šilhavý udělal před odvetou Evropské ligy v Kodani pro ligovou soutěž hned čtyři změny v základní sestavě. Výkon měl ale ke spokojenosti účastníka Evropské ligy jen velmi daleko. Lépe totiž na Střelnici začali hosté, hned první jejich nebezpečnou akci zakončil po rohovém kopu Acosta a Klokani šli překvapivě do vedení. Za dalších pět minut ale bylo srovnáno, Tecl vybojoval na levé straně balon, v pokutovém území stáhl Šmíd Wágnera a pískala se penalta. Faulovaný Wágner pak z nařízené penalty nekompromisně srovnal skore.

Domácí publikum natěšené klubovými oslavami se po čtvrthodině hry dožadovalo další penalty po faulu na Rossiho, tentokrát ale zůstala píšťalka rozhodčího Patáka němá. Jablonci se hra nedařila, po špatných rozehrávkách byli Pražané velmi nebezpeční! Nejblíže druhé brance vršovického celku byl vždy aktivní Akulinin, nejdříve jeho rychlý brejk hasil dobrým skluzem Romena, v další akci chytil jeho gólovou hlavičku gólman Hrubý. Těsně před půlí mířil Crnkić zbrkle nad branku.

Hned po změně stran navíc zmrazil domácí publikum exjablonecký Čížek, který usměrnil nadýchaný centr Akulinina po chybě Beneše hlavou za záda Hrubého 1:2! Z následné akce umisťoval míč do pražské šibenice jak jinak než hlavou obránce Beneš, ale Zlámal stihl míč vyrazit na roh! Po něm sice skoroval Wágner, ale gol nemohl být pro signalizovaný ofsajd uznán. Dvakrát se poté zastřeloval z dálky Trávník, oba pokusy ale kryl pozorný Zlámal. Jablonec nadále působil nervózně, ikdyž měl více balon na kopačkách. V tutovce se zjevil Tecl, jeho pokus ale vychytal opět Zlámal. Dvacet minut před koncem se na trávník dostal rekonvalescent Mingazov, kterého diváci nezapomněli po zranění přivítat potleskem. Skvostný Masopustův cent poté nasměroval v ideální pozici metr nad břevno vysoký Wágner! Škerleho obral o míč Trávník, jenže za svůj pád v pokutovém území viděl jen žlutou kartu. Střelnice se přeci jen dočkala, dvanáct minut před koncem propadla Rossiho střela za hostující obranu tečí k Masopustovi, který konečně dokázal prostřelit Zlámala a srovnal na 2:2! Střelnice rázem explodovala a za další dvě minuty diváci šíleli při šanci střídajícího Doležala, míč z jeho kopačky ale k naší smůle jen rozezvonil břevno! V nervózním závěru si už žádný z týmů nevypracoval větší příležitost a Klokani tak konečnou remízou pokazili jablonecké oslavy.