Vít Beneš
90’
42’
Kevin Luckassen

Jablonečtí fotbalisté ani v druhém domácím zápase nedokázali zvítězit. Ve 43. Podještědském derby nakonec remizovali 1:1. Před slušně zaplněnou Střelnicí naši hráči alespoň srovnali gólem Beneše minutu před koncem.

Za doznívající bouřky začalo tradiční rivalské derby. Deštěm smáčený trávník sice sliboval rychlejší hru, utkání ale scházelo především v první půli více vzruchu v obou pokutových územích. Jablonec měl sice v úvodu více ze hry, Pospíšil v prvním náznaku šance poslal za obranu dobrý pas pro Mingazova, tomu ale zabránila ve skorování pozorná obrana Slovanu. V osmé minutě pálil z trestného kopu jen do zdi Greguš, odražený balon napálil do prostoru šibenice Pospíšil, Koubek ale balon dokázal vyrazit! Liberec dal o sobě poprvé vědět po půlhodině hry, Bakošovu střelu ale Hrubý kryl. Chvíli poté se prodral do libereckého vápna Crnkić, jeho přihrávku ale obránci Liberce srazili na roh. Sedm minut před půlí plály Střelnicí emoce, na jablonecké půlce zůstal ležet Soungole, zběsile mu šel vyčinit Pernica, rozhodčí ale ani při strkanici hráčů nerozdal překvapivě žádnou kartu. Ve 41. minutě pustil pomezní rozhodčí hraniční situaci ofsajdu pro Luckassena, jeho ránu ale gólman Hrubý vyrazil na roh. Z něj už ale bohužel liberečtí dokázali prosadit, právě Luckassen hlavičkoval do sítě a Liberec šel do kabin s jednobrankovým náskokem.

Luckassen mohl přidat druhou branku svých barev i po změně stran, v jabloneckém vápně si ale počínal nedůrazně. Na druhé straně se řítil na Koubka Karavajev, gólman Slovanu byl ale u míče dřív a nebezpečí zažehnal. Mingazov poté posadil skvostný balon po přímém kopu na hlavu Wágnerovi, míč z jeho hlavy ale senzačně vyrazil Koubek! Utkání nabíralo na zajímavosti, po další standartní situaci podnikli liberečtí rychlý kontr, nezformovaná jablonecká obrana ale ustála další hrozbu. Dvacet minut před koncem si Šural u brankové čáry obhodil brněnského kamaráda Šurala, ale z úhlu přestřelil břevno jablonecké branky! Jablonec se s přibývajícím časem tlačil do zakončení, Karavajev si naváděl míč na střed hřiště, ale střelu poslal vysoko nad břevno. V další akci domácích měl dost prostoru Greguš, střílený centr ale v pohodě v náruči zkrotil Koubek. Jablonecký kouč přidal do třetího útočníka Doležala, aby ještě vystupňoval tlak na hostující obranu. Hosté ale paradoxně mohli využít brejk do odkryté jablonecké obrany, střídající Rabušic jen vyprášil rukavice Hrubého! Pět minut před koncem pálil Greguš z otočky nad, hosté pak střádali drahocenné minutky, na hrací se postupně nechala ošetřovat hned trojice hráčů v modrém. To se ale Liberci nakonec nevyplatilo, minutu před koncem pálil nadvakrát Beneš a konečně rozjásal domácí příznivce!

Střelnice byla rázem na nohou, Tecl po akci z levé strany ale z úhlu nepropálil obranu! Rabušice v infarktovém závěru navíc vychytal Hrubý! Utkání tak nakonec skončilo remízou 1:1!