64’
Stanislav Tecl
68’
Marek Kysela

První poločas 44. Podještědského derby nám hrubě nevyšel. S těžkým terénem se domácí tým vypořádal lépe a dostal se do dvoubrankového vedení. Nejprve se po divoké skrumáži ve vápně prosadil Marek Bakoš ve 24. minutě. Tentýž hráč pak využil zaváhání naší obrany a v 38. minutě zvyšoval přízemní střelou na zadní tyč na 2:0 pro liberecký Slovan. Na naší straně měl slušnou příležitost David Breda, ale v rozhodný moment před střelou z vápna padl na rozbahněném hřišti k zemi. První dějství tedy ovládl Liberec a po zásluze vedl o dvě branky.

Do druhého poločasu udělal trenér změnu, kdy Masopusta nahradil Michal Trávník. Slovan se díky dvoubrankovému náskoku více soustředil na bránění a nám se více otevřel prostor pro ofenzivu. Kontaktní branku jsme vstřelili v 64. minutě, kdy liberecký brankář Tomáš Koubek fauloval Tomáše Wágnera ve vápně a kopali jsme penaltu. Tu s přehledem proměnil Standa Tecl a bylo to 2:1. Krátce na to využil rohového kopu Marek Kysela a přesnou hlavičkou vyrovnal na 2:2!

Naši hráči se snažili o zvrácení výsledku na stranu Jablonce, ale čtyři minuty před koncem základní hrací doby zkompletoval hattrick Marek Bakoš a rozhodl o výhře Liberce 3:2.