Matouš Krulich si z premiérového gólu pamatuje jen střípky

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 10. kolo so 30. 9. 2023, 15:00

Osmnáctiletý útočník Jablonce Matouš Krulich nastoupil poprvé v lize v základní sestavě a svůj start okořenil i premiérovým gólem. Po zápase přiznal, že z trefy si toho moc nepamatuje.

Jak sis užil zápas se Slováckem?

Užil jsem jsi to krásně. Je to první výhra v této sezoně, což je strašně důležité pro náš tým. Od tohoto se můžeme jen odrazit.

Nastoupil jsi poprvé v lize v základní sestavě a hned si přispěl gólem ke třem bodům.

Cítím se skvěle. Nejradši jsem ale za to, že jsem pomohl týmu a že jsme to společně zvládli.

Devět zápasů jsme nevyhráli a byli pod velkým tlakem. Pociťovali jste to?

Je to velká úleva. Můžeme si oddechnout. Příští týden nás čeká ale další zápas a my musíme podat stejný výkon. Úleva to tedy je jen na pár dní. Musíme makat dál.

Tvůj gól vypadal hodně podobně jako Chramostův, který otevřel skore sobotního zápasu.

Dostal jsem tam krásný balon od Štěpánka z lajny. Dal jsem si tam dotek a pak už jsi to moc nepamatuju (úsměv). Mám v paměti nějaké střípky, že jsem to nějak zakončil. Nějak jsem to tam prorval. Velký dík ale patří Štépovi.

V zápase samotném jsi měl i další velké šance, takže gólů od tebe mohlo být i více.

Ty šance se daly vyřešit lépe a mohli jsme ten zápas i dřív rozhodnout. Jsme ale rádi i takhle za dvoubrankovou výhru.

Kolik tě bude stát první gól do klubové kasy?

Dozvím se to teď. Ale něco už mi tam kluci říkali při oslavách gólu přímo na hřišti.

Máš na sobě růžové kopačky. To je nějaká tvá specialita?

(smích). No, mám je na sobě druhý zápas. Snad mi přinesly štěstí.