Pro média

KLUBOVÉ LOGO KE STAŽENÍ

Prosíme všechny zástupce médií a další osoby, které pracují s grafickým zpracováním loga FK Jablonec, aby výhradně používali následující grafické varianty:

POZOR: Se změnou názvu klubu na Fotbalový Klub Jablonec dochází od 1.7.2015 také ke změně loga klubu.

ŽÁDOSTI O AKREDITACE

Pro utkání FORTUNA:LIGY 2023/24 platí klubová akreditace FK Jablonec a akreditace vydané prostřednictvím registračního formuláře FAČR nebo LFA. Zástupci médií, kteří nejsou držiteli sezonních akreditací, mohou žádat o udělení akreditace před každým zápasem, nejpozději 48 hodin před výkopem. Celosezónní akreditace je třeba žádat na níže uvedeném kontaktu.

Akreditace FK Jablonec jsou výhradně určené médiím a nikoliv hráčským agentům či agenturám, které se zabývají sběrem statistických údajů! Stejný přístup je uplatňován při udělování foto akreditací, které budou udělovány výhradně fotografům zastupujícím česká či světová média. Děkujeme za pochopení.

V žádosti o akreditaci musí být uvedeno JMÉNO, PŘÍJMENÍ, NÁZEV REDAKCE (VYDAVATELSTVÍ), KONTAKT NA PRACOVNÍKA, PRO KTERÉHO JE AKREDITACE VYDÁNA.

Osoba zodpovědná za akreditace:
Martin Bergman, tiskový mluvčí klubu
akreditace@fkjablonec.cz

INSTRUKCE PRO NOVINÁŘE

FK Jablonec je tradičním českým klubem a pravidelným účastníkem FORTUNA:LIGY. Velice intenzivně se snažíme komunikovat s médii i fanoušky a naším zájmem je poskytovat Vám dostatek kvalitních a pravidelných informací. Současně respektujeme Váš zájem o tyto informace a dovolujeme si nastavit pravidla komunikace pro bezproblémovou realizaci Vašich záměrů informovat o dění v našem klubu. V souladu s otevřenou komunikací se Vám pokusíme vytvořit podmínky pro Vaši práci i v návaznosti na další aktivity klubu FK Jablonec, zejména PR a marketingové aktivity.

Přijměte proto, prosím, následující pravidla komunikace, která jsou závazná pro všechna média, a dodržujte je v plném rozsahu. Ve všech aspektech budeme zároveň hledat taková řešení, abychom Vám Vaši činnost co nejvíce usnadnili a naše spolupráce byla na nejvyšší možné úrovni kvality.

Děkujeme Vám za respektování níže uvedených pravidel komunikace:

1. FK Jablonec je účastníkem FORTUNA:LIGY a činnost ve vztahu k médiím probíhá v souladu s pravidly soutěže.

2. FK Jablonec preferuje otevřenou komunikaci s maximálním množstvím informací poskytovaných médiím.

3. Pro zástupce médií jsou pravidelně vydávány tiskové informace a plně k dispozici je i psaný obsah webových stránek na adrese www.fkjablonec.cz a účty na Facebooku a Twitteru.

4. Videa a fotografie umístěná na webových stránkách a dalších komunikačních kanálech klubu (YouTube, Twitter, Facebook) je možné použít pouze se souhlasem klubu FK Jablonec, který je držitelem autorských práv k těmto materiálům. Jakékoli šíření těchto materiálů bez souhlasu klubu bude posuzováno v souladu s Autorským zákonem. V případě zájmu o tyto materiály je kontaktní osobou Ředitel komunikace.

5. Oficiálním názvem klubu je: Fotbalový klub Jablonec; Pro veškeré marketingové aktivity a komunikaci v médiích používáme zkratku: FK Jablonec; Oficiálním názvem domácí ligové soutěže je: FORTUNA:LIGA; Oficiálním názvem domácí pohárové soutěže je: MOL Cup.

6. Jediným možným přípustným logem klubu k použití je logo, které se nachází ke stažení na webových stránkách klubu v sekci Pro média

7. Organizace setkání hráčů a realizačního týmu s médii navazujícího na utkání (mix zóna, tisková konference) se řídí pravidly pro FORTUNA:LIGU. Kontaktní osobou při každém utkání je pro novináře Ředitel komunikace. Režim tohoto setkání probíhá v následujícím pořadí:

• Domácí hráč / hostující hráč dle určeného pořadí rozhovor pro TV na hrací ploše (O2 TV Sport)
  • Trenéři obou týmů pro TV na hrací ploše (O2 TV Sport)
  • Hostující trenér pro TV před media boardem (ČT Sport)
  • Domácí trenér pro TV před media boardem (ČT Sport)
  • Tisková konference hostujícího trenéra v presscentru
  • Tisková konference vybraného hostujícího hráče v presscentru
  • Tisková konference domácího trenéra v presscentru
  • Tisková konference vybraného domácího hráče v presscentru

8. Vybraný trénink bude otevřený pro média. O takovém tréninku budou média informována formou pozvánky s dostatečným předstihem. Po odchodu hráčů a realizačního týmu z hrací plochy bude organizováno krátké setkání vybraných hráčů a členů realizačního týmu se zástupci médií.

9. S jednodenním předstihem je možné ze strany redakce poslat požadavek na zajištění vybraného hráče za účelem rozhovoru. Tyto žádosti adresujte na Ředitele komunikace.

10. Klub FK Jablonec si vyhrazuje právo v čase mimo utkání a mimo oficiální setkání s médii zajistit kontakt médií s hráči, členy realizačního týmu a členy vedení klubu výhradně a pouze prostřednictvím Ředitele komunikace. Jiný způsob kontaktování hráčů a členů realizačního týmu není možný.

11. Veškerý kontakt s médii zajišťuje Ředitel komunikace klubu Martin Bergman (e-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz, tel.: 727 957 241)

12. Management, realizační tým ani hráči nebudou na kontaktování ze strany médií reagovat a odkáží zástupce médií na Ředitele komunikace klubu.

13. Při individuálních rozhovorech, vyjádřeních a exkluzivních článcích si FK Jablonec vyhrazuje právo na autorizaci mediálního výstupu.

14. V případě porušení výše uvedených pravidel komunikace může klub FK Jablonec sáhnout až k odebrání akreditace na zápasy klubu ve FORTUNA:LIZE.

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner