Práce s mládeží

Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií po dorostence. Pod občanské sdružení, které je odděleně od akciové společnosti ( A+B družstvo dospělých) spravuje mládežnické celky včetně tří družstev žen různých věkových kategorií.

Základním cílem úseku je vybudovat u chlapců i dívek základní vztah k fotbalu a sportu obecně. Ve fotbalovém vzdělávacím procesu nabízíme důsledný rozvoj herních dovedností a pohybových schopností. Díky cílenému tréninkovému procesu se daří i po sportovní stránce. Důkazem toho je i postupné zařazování nejtalentovanějších hráčů do vyšších věkových kategorií.

Tento proces pak vyúsťuje v pravidelné zařazování vlastních odchovanců do kádru profesionálního týmu dospělých. Mezi nejvýznamnější odchovance poslední doby patří například Milan Fukal, Josef Jindříšek nebo Adam Hloušek. Do kádru ligového A týmu prošli mládeží FK Jablonec hráči Vojtěch Kubista, Ondřej Mihálik, Martin Kouřil, Jan Díl, Michal Štěpánek, Matěj Kubista, Vojtěch Werani, David Nykrín a Tomáš Vajner.

Kontakty na vedení Fotbalové akademie Jablonec

Ředitel akademie