Práce s mládeží

Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií po dorostence. Pod občanské sdružení, které je odděleně od akciové společnosti ( A+B družstvo dospělých) spravuje mládežnické celky včetně tří družstev žen různých věkových kategorií.

Základním cílem úseku je vybudovat u chlapců i dívek základní vztah k fotbalu a sportu obecně. Ve fotbalovém vzdělávacím procesu nabízíme důsledný rozvoj herních dovedností a pohybových schopností. Díky cílenému tréninkovému procesu se daří i po sportovní stránce. Důkazem toho je i postupné zařazování nejtalentovanějších hráčů do vyšších věkových kategorií.

Tento proces pak vyúsťuje v pravidelné zařazování vlastních odchovanců do kádru profesionálního týmu dospělých. Mezi nejvýznamnější odchovance poslední doby patří například Milan Fukal, Josef Jindříšek nebo Adam Hloušek. Do kádru ligového A týmu prošli mládeží FK Jablonec hráči Vojtěch Kubista, Ondřej Mihálik, Martin Kouřil, Jan Díl, Michal Štěpánek, Matěj Kubista, Vojtěch Werani, David Nykrín a Tomáš Vajner.

Kontakty na vedení Fotbalové akademie Jablonec

Ředitel akademie
Benjamin Vomáčka
vomacka@fkjablonec.cz, tel.: +420 777 902 744
Manažer úseku mládeže
Josef Mička
josef.micka@fkjablonec.cz, tel.: +420 721 260 226
Šéftrenér žáků
Jan Kozderka
honza.kozderka@fkjablonec.cz, tel.: +420 725 837 027
Šéftrenér přípravek
Marcel Belšan
marcel.belsan@fkjablonec.cz, tel.: +420 728 761 444
Sekretář mládežeMilan Kykal
mladez@fkjablonec.cz, tel.: 606 394 004
banner
Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner