Práce s mládeží

Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií po dorostence. Pod občanské sdružení, které je odděleně od akciové společnosti ( A+B družstvo dospělých) spravuje mládežnické celky včetně tří družstev žen různých věkových kategorií.

Základním cílem úseku je vybudovat u chlapců i dívek základní vztah k fotbalu a sportu obecně. Ve fotbalovém vzdělávacím procesu nabízíme důsledný rozvoj herních dovedností a pohybových schopností. Díky cílenému tréninkovému procesu se daří i po sportovní stránce. Důkazem toho je i postupné zařazování nejtalentovanějších hráčů do vyšších věkových kategorií.

Tento proces pak vyúsťuje v pravidelné zařazování vlastních odchovanců do kádru profesionálního týmu dospělých. Mezi nejvýznamnější odchovance poslední doby patří například Milan Fukal, Josef Jindříšek nebo Adam Hloušek. Do kádru ligového A týmu prošli mládeží FK Jablonec hráči Vojtěch Kubista, Ondřej Mihálik, Martin Kouřil, Jan Díl, Michal Štěpánek, Matěj Kubista, Vojtěch Werani, David Nykrín a Tomáš Vajner.

Kontakty na vedení Fotbalové akademie Jablonec

Ředitel akademie
Benjamin Vomáčka
vomacka@fkjablonec.cz, tel.: +420 777 902 744
Manažer úseku mládeže
Josef Mička
josef.micka@fkjablonec.cz, tel.: +420 721 260 226
Šéftrenér žáků
Jan Kozderka
honza.kozderka@fkjablonec.cz, tel.: +420 725 837 027
Šéftrenér přípravek
Marcel Belšan
marcel.belsan@fkjablonec.cz, tel.: +420 728 761 444
Sekretář mládežeMilan Kykal
mladez@fkjablonec.cz, tel.: +420 606 394 004
Partneři Fotbalové akademie Jablonec, z.s.
Statutární město Jablonec nad NisouLiberecký kraj
Děkujeme za finanční podporu Fotbalové akademie Jablonec v roce 2023.Děkujeme za finanční podporu Fotbalové akademie Jablonec v roce 2023.

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner