Nováček Jakub Gaši: Skok je to velikej, budu hodně regenerovat

Nejmladším hráčem v kádru pro zimní přípravu je čerstvě osmnáctiletý záložník Jakub Gaši, kterého trenér Látal povolal z jabloneckého B-týmu. Jak se rozkoukává v prvoligovém kádru?

Je druhý den přípravy po dopoledním tréninku. Jak zvládáš tréninky s ligovým týmem?

Dnes mě ještě čeká druhej odpolední trénink. Ale rozhodně potom budu hodně regenerovat, je to fakt hodně náročné. Skok z třetí do první ligy je velikej. Na to běhání jsem zvyklej, ale na tom hřišti je to úplně něco jiného.

Věříš si, že se do kádru probojuješ?

Je to můj cíl, udržet se tady a dostat se výš. Myslím si, že mě tam asi jen tak nenechají, jako nejmladšího hráče. Ale chytil se tu Krulich a i další. Nějaká šance tam je, teď už je to jen na mně.

V B-týmu si měl v ČFL velmi povedený podzim. Cítil jsi, že by teď už šance v ligovém kádru mohla v zimě přijít?

Čekal jsem na to už minulý rok, ale to nevyšlo. Doufal jsem, že to teď už vyjde. Mám i mentálního kouče, tak jsme to s ním probírali. Byl to náš cíl.

Pomohl hodně mentální kouč v tvém věku?

Určitě pomohl. Abych se srovnal ve škole i mimo školu a mohl se soustředit jen na fotbal.

Kdy a jak přišel první impuls ke kroku s mentálním koučem?

Když jsem přišel do B-týmu, tak mi to nabídl Jarda Diviš, který ho dělá. Vyzkoušel jsem to a pomohlo mi to se posunout v hodně věcech. Umím si říct, co je můj cíl a co chci v životě dokázat. Teď mám cíl dostat se do první ligy a pak budou kdyžtak další cíle. Ale nejdřív musím splnit tu první metu.

Některým tvým jabloneckým předchůdcům se to podařilo a do ligy se propracovali. Věříš, že to zvládneš i ty?

Věřím v to. Jablonec je jeden z těch lepších klubů, kde mladší hráči dostanou prostor.

Jaký máš oblíbený klub a hráče?

Klub asi úplně nemám, nejspíš Barcelonu. A hráče mám Messiho.

V Jablonci můžeš trénovat například vedle zkušeného Hübschmana, co to pro tebe znamená?

Je pro nás vzorem. Je neuvěřitelné, jak to všechno zvládá. Já jsem po tom tréninku rozbitej neskutečně, tak moc nechápu, jak on to může takhle snášet. Je to pro mě hodně velká pocta s ním trénovat. Musím říct, že to je legenda Jablonce i celého českého fotbalu.