Po dvou rychlých gólech už to bylo těžké, soudil Filip Souček

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
MOL CUP, ČF út 2. 4. 2024, 18:00

Vysoká domácí porážka 0:3 s Viktorií Plzeň a konec nadějí v tuzemském poháru. Zaskakující stoper Filip Souček hodnotí úterní vyřazení v MOL Cupu.

Začali jsme dobře a hned po prvním rohovém kopu už někteří fanoušci křičeli gól, jenže brankář Jedlička zachytil míč na čáře.

U této šance jsme se měli víc tlačit do branky. Byl to vlastně signál, kde jsme měli vytáhnout hráče z prvního prostoru a dostat to přímo do brány. Škoda, že jsme tam nebyli blíž, protože to tam skákalo na čáře. Měli jsme tam i určeného hráče, který měl být u gólmana a ten to tam mohl dát.

Jenže poté po půlhodině hry přišly dva rychlé góly soupeře.

Zbytečně jsme si dali sami dva góly a to rozhodlo. Od stavu 0:2 se dá říci, že už jsme si nic nevytvořili. Žádná velká šance už nepřišla. Je to škoda, protože do stavu 0:1 a 0:2 to byl dost vyrovnaný zápas.

Otřásl s vámi vlastní gól Tekijaškiho?

Po prvním gólu se to zlomilo. Jako by nás to nalomilo a pak už to bylo těžké.

Plzeň rozhodla z křídel. Ukázala, že tam má velkou sílu?

Viktorka má sílu všude. Její hráči si vytvořili tři šance a my nic moc. I proto je konečný výsledek 0:3.

Jaké byly pokyny o poločase za stavu 0:2?

Chtěli jsme dát kontaktní gól a Plzeň ještě trochu potrápit, tak aby to tady neměli jednoduché. Jenže do šancí jsme se nedostávali.

Jak moc se ten zápas lišil od nedávného ligového souboje?

Moc se nelišil. Opět jsme si dali góly prakticky sami. To se v pohárovém zápase nesmí stát.