Hollý vstřelil první gól v lize, ale vyměnil by ho za body

FK Jablonec FC Baník Ostrava
2:3
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2024, 15:00

V zimě přestoupil dvacetiletý slovenský reprezentační záložník Dominik Hollý do Jablonce a prakticky okamžitě se zabydlel v základní sestavě. V nedělním zápase s Baníkem Ostrava si připsal i první gól, který ale na body nestačil.

Z důležitého zápasu nemáme ani bod. Jak jsi viděl přestřelku 2:3 s Baníkem?

Je to zklamání. Chtěli jsme aspoň bod, ale nemáme nic. V prvním poločase jsme podle mě hráli velmi špatně. Neměli jsme jakoby energii. Sice jsme snížili na 2:1 a tam se s tím dalo ještě něco dělat. Druhý poločas jsme ale hráli vabank a skončilo to bohužel porážkou.

Co tomu především chybělo?

Byli jsme takový nudní a mrtví, především to poznamenalo hlavně první poločas.

Jak vypadal terén?

Stoprocentní nebyl. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože soupeř měl stejné podmínky jako my.

Těsně před odchodem do kabin jsme tvojí zásluhou snížili na 2:1 tvým premiérovým gólem ve FORTUNA:LIZE. Jak se ti zatím zamlouvá naše nejvyšší soutěž?

Jsem s touto ligou spokojený, proto jsem sem šel. Chtěl jsem zkusit něco nového, a hlavně hrát lepší ligu. Jsem rád, že dostávám šanci. Dneska mám sice první gól, ale radši bych bral vítězství.

Věděli jste před zápasem, že Baník nevyhrál na Střelnici dlouhých osmnáct let?

Ano, trenér nám to říkal. Chtěli jsme tu sérii natáhnout, ale nepodařilo se nám to a jsme zklamaní.

Po úterním čtvrtfinále MOL Cupu bylo dnes i poměrně velké horko. Jak jste na tom byli se silami?

Možná jsme byli trochu slabší po poháru, ale nemyslím si, že by to bylo nějak vidět. Druhý poločas bylo vidět, že máme na to s nimi hrát.

Stoper Tekijaški si v druhém zápase v tomto týdnu vstřelil druhý vlastní gól. Zažil jsi někdy něco podobného?

Asi nezažil, ani na Slovensku. Nemáme zatím ani to štěstíčko. Snad se brzy zase přikloní na naši stranu. Nemanja si sice vstřelil dva vlastňáky a je zklamaný. Ale my jsme tým. Jde to za námi za všemi.