Article image

Remíza by zápasu slušela víc

Team logo Team logo
SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
2:1
Gambrinus liga, ne 26. 9. 2010, 17:00
Reportáž

Takto okomentoval zápas Budějovice - Jablonec bývalý vynikající obránce Jablonce Josef Frydrych, který v Českých Budějovicích žije.

Nedávno jste byl v Jablonci na srazu bývalých spoluhráčů, kteří poprvé pro Jablonec vybojovali 1.ligu a dnes jste přišel na zápas s Jabloncem. Chodíte na fotbal v Budějovicích pravidelně?

Dá se říct, že ano.

A jaký byl dnešní zápas?

Jablonec má fotbalovější a kompaktnější celek než mají domácí a to se projevilo na hře v prvním poločase. Hosté byli jednoznačně lepší v kombinaci, technice, přihrávkách a zaostávali pouze v proměňování příležitostí. Dá se to říct i tak, že byli ze 75% lepší.

Těch příložitostí tam za poločas bylo z jablonecké strany dost,že?

Bylo. Třeba levé křídlo /Kovařík/ dvakrát, sice z vápna, ale střílel na prázdnou branku a ani jednou se netrefil. A byli tam i další šance. Kdyby to bylo spravedlivé, tak šel Jablonec o poločase do šaten s výsledkem 3 až 4:1.

A co druhý poločas?

Tam se to už vyrovnalo. Bylo vidět, že domácí dostali za svůj výkon v šatně co proto a zlepšili se.

Hlavně v začátku 2.půle byli aktivnější a pro mě nepochopitelně Jablonec přestal hrát to, s čím v první půli uspěl.

A co to bylo?

Tak jak už jsem to jednou řekl. Přestal hrát po zemi a začal balony nakopávat. Přitom si myslím, že hráči nebyli pod tak velkým tlakem, aby nehráli po zemi. Jakmile začali nakopávat. Tak neměli odražené balony a i tak pomáhali domácímu tlaku. Domácí dali z tlaku druhý gól a pak začal zase hrát Jablonec. Tyč nastřelil Lafata, balon nebyli schopni dát ani do prázdné branky. Ale i domácí si v závěru vytvořili dvě šance a tak si myslím, že by byla remíza nakonec spravedlivá.

No, dejme tomu, že už jste budějičák a fandíte víc domácím. Já si zase myslím, že tady měl Jablonec vyhrát. Ale nepopřete to, že oba domácí góly padly dost náhodně.

Máte pravdu, obě byly laciné. Při prvním se tam snad srazili dva jablonečtí hráči a obránci šli nedůrazně do soubojů, při druhém tu střelu ještě Špitovi někdo před ním tečoval.

Jak se vám utkání líbilo?

Z domácí strany hodně nepřesné, ale jinak rušný zápas se spoustou šancí a pološancí. Budějovice se zlepšili po příchodu Hudsona a hra měla větší spád.

Co jste říkal hře Jablonce?

Tady hlavně v první půli hráli velmi dobře, ale jinak mě překvapují jejich výledky a umístění. Před sezónou přece nakoupili další dobré hráče a jejich ambice byly vysoké. Ale já si myslím, že to dají přes zimu dohromady a zase to bude dobré.

Kdy vás zase uvidíme v Jablonci?

Až zase bude nějaká akce tak doufám, že na mě nezapomenou. Pozdravuju kamarády a všechny fanoušky v Jablonci a překvapuje mě, že jsou tam tak malé návštěvy. To jsem za svého působení nezažil.


Author Jiří Šálek
Sdílet článek