V dalších článcích Vám postupně budeme představovat partnery, bez kterých by se náš fotbalový klub neobešel. Dnes odpovídá zástupce prvního z nich, marketingový ředitel generálního sponzora BAUMIT, spol. s.r.o. Ing. Jan Dvořáček.
Společnost Baumit vstoupila do jabloneckého fotbalu před třemi lety. Sportovní výsledky šly nahoru. Jste spokojen s partnerstvím, z hlediska obchodního i sportovního?
Počátky spolupráce společnosti Baumit s fotbalem v Jablonci sahají do počátku 90tých let a jsou spojeny se vstupem Jablonce do 1. ligy. Tehdy sponzorovala Jablonec společnost Swarovski, která má své kořeny v Rakousku stejně jako naše firma. Toto spojení pro nás bylo vysokou zárukou transparentnosti. Řadu let jsme podporovali mládežnický fotbal a před 3mi roky jsme se rozhodli spojit naši značku s názvem jabloneckého klubu. Rozhodli jsme se využít popularity sportu č. 1 v České republice k posílení naší značky. S dosavadní spoluprací ve všech oblastech jsme velmi spokojeni.
Proč si Vaše společnost vybrala za partnera právě Jablonec?
FK Baumit Jablonec vyznává stejné atributy jako naše společnost. Jablonec staví na mladých hráčích, je zde silná osobnost trenéra, který vtiskl mužstvu svůj osobitý rukopis. Kolektivní pojetí fotbalu, dynamičnost, atraktivnost. Mnozí hráči ve svých úspěších pokračují dále mimo Jablonec, v zahraničí i v reprezentaci. Málokdo ví, že jméno Baumit bylo v minulosti spojeno s kopanou v Rakousku. 5 let byl Baumit generálním partnerem mužstva Baumit Admira Wacker Wien. Tato spolupráce přinesla naší společnosti zvýšení o povědomí značky Baumit v Rakousku v řádech desítek procent.
Jste sám aktivní sportovec, pokud ano, který sport rád provozujete?
Sportuji moc rád. Hraji tenis, v posledních letech jsem se zamiloval do golfu. Rád jezdím na kole a v zimě nevynechám možnost věnovat se sjezdovému lyžování. Rád sleduji sportovní utkání v televizi, zejména fotbal a hokej.
Sledujete pravidelně zápasy Jablonce, který Vás v poslední době nejvíce potěšil, kdy naopak jste byl po zápase zklamán?
Jasné vítězství v derby s Libercem zaujalo určitě nejenom mě ale i širokou fotbalovou veřejnost. Naopak jsem byl zarmoucen gólem Petra Švancary v nastaveném čase v Uherském Hradišti, kdy jsme zbytečně prohospodařili 2 body. Co tomuto gólu předcházelo nebudu komentovat, jelikož je mi paní Damková jinak moc sympatická.
S jakým umístěním Jablonce by jste byl na konci sezóny spokojen?
Každé mužstvo chce titul, Jablonec není výjimkou, umístění do třetího místa a účast v evropských pohárech jsou jasné cíle pro tuto soznu. Přejeme Jablonci hodně úspěchů. Celý Baumit drží Jablonci palce !