Article image

Kopic: Vyhrát jsme chtěli, ale čtyři góly jsme nečekali

Team logo Team logo
FK Teplice FK Jablonec
0:4
Gambrinus liga, pá 31. 8. 2012, 20:15
Reportáž

Jan Kopic na svém tradičním místě na pravé straně zálohy motal hlavy obráncům Teplic a kromě přihrávky na úvodní gól nebyl daleko, aby sám i branku vsítil.

Čtěte také rozhovor s obráncem Filipem Novákem

Honzo, můžete říci, s čím jste sem jeli?

Po zbytečné ztrátě se Spartou jsme tady chtěli vyhrát, ale že to bude tak jednoznačné, tak tomu jsem vůbec nevěřil. Vždyť tepličtí už potřebovali nutně vyhrát, protože mají jen čtyři body a navíc v týdnu posílili sparťanským Podaným. O to je naše vítězství cennější.

Podle výsledku to vypadalo, že to pro vás byl snadný zápas.

Podle výsledku možná ano, ale podle průběhu hry ne. Domácí místy možná měli i delší držení balonu, vytvořili si i pár šancí, ale my jsme byli nebezpečnější před brankou. 

Hlavně úvod první půle tomuto výsledku nenasvědčoval.

Máte pravdu. Zezačátku nás zatlačili do defenzívy, měli tam pár centrů a chtěli dát gól, ale gól jsme dali my. Domácí znervózněli a když jsme ještě do poločasu dali druhý, o utkání asi bylo  rozhodnuto.

V začátku druhé půle se domácí opět snažili něco s nepříznivým výsledkem udělat, ale neúspěšně.

Opět tam byl náznak tlaku, ale už ne takového jako v první půli. Do ničeho jsme je prakticky  nepustili a když dal Tomáš Čížek třetí nádherný gól, o zápase bylo rozhodnuto. Možná i tím, že jsme trochu polevili, se domácí do konce zápasu dostali asi do tří vyložených šancí, ale i my jsme tam něco měli. Na závěr ještě přišla penalta, ..... , no krásný, co vám budu povídat..... .

Vy sám jste byl u prvního gólu, kdy jste se uvolnil po pravé straně a krásně jste to přihrál přes celé vápno za zadní tyč, kam nabíhal Tomáš Čížek a dal gól.  Viděl jste ho?

Tomáš na mě křičel, tak jsem se snažil to dát tak, jak to dávám Lafimu /Lafatovi/. Já to ani jinak nedávám. Vždycky to jde mezi brankáře a obránce a tam to je pro obranu nejvíc nebezpečné.

Za stavu 3:0 jste si ve vápně skvěle poradil s obráncem i brankářem a střílel podél něho, míč však šel těsně vedle.

Už když jsem běžel na obránce, tak jsem věděl, že to chci seknout na střed a buď vystřelit levačkou, nebo si to ještě seknout zpátky. Brankář vyběhl, udělal jsem mu ještě kličku a šlo to jen pár centimetrů vedle. Tohle jsem měl dát určitě.

Zdálo se, jakoby se prohra se Spartou na mužstvu vůbec neprojevila.

My jsme věděli, že jsme se Spartou podali dobrý výkon a jsem rád, že jsme v něm pokračovali.

Zdálo se, že i váš výkon byl dneska lepší než proti Spartě.

Tak to stoprocentně. Myslím si, že jsem se Spartou nehrál dobře.     

Dnešní zápas všichni hráči odmakali. Souhlasíte?

Naprosto. Navíc byl hodně těžký a podmáčený terén. Na tom se rychle ztrácí síly. Ukázali jsme však, že jsme jich měli víc než domácí.

Ze šesti zápasů máte třináct bodů. Co to pro vás znamená?

Rozjeli jsme to dobře a byli bychom blbci, kdybychom tak dobře rozjetou sezónu promrhali. 


Author Jan Bendl
Sdílet článek