Hráli jsme tak, jak má Jablonec hrát, těšilo Ondřeje Vaňka

FK Jablonec 1.FK Příbram
Gambrinus liga, ne 10. 11. 2013, 15:00

Ondřej Vaněk se v následujícím týdnu zúčastní reprezentačního srazu před zápasem s Kanadou. Ještě předtím ale přispěl jedním gólem a dobrými přihrávkami ke kanonádě Příbrami.

Dneska to bylo něco jiného než v předcházejících zápasech. Souhlasíte?

Snad jo. Vyhráli jsme 6:0 a jsme rádi, že jsme odčinili aspoň tu Plzeň. Lidi jsme zase trošku nabudili. Prostě jsme hráli tak, jak má Jablonec hrát.

Můžete to upřesnit?

Jablonec hrál vždycky pěkný kombinační fotbal a dával hodně gólů. A k tomu bychom se chtěli vrátit.

Ten váš pátý gól byl hodně lehký.

Je to tak. Michal (Hubník) mi to poslal kolem brankáře a míč donesl až do branky. Byl to nejlehčí gól v kariéře. Hubňovi jsem nahrál na první gól, tak mi to vrátil.

{video}

Příbram tady schytala šestku. To byl ten soupeř tak slabý?

To nevím, to musí posoudit diváci a novináři. Ale nás uklidnil první gól a pak jsme hráli to, co jsme potřebovali.

Příbramští hráči mi po zápase říkali, že věděli, že to tady dneska budou mít hodně těžké a to se nakonec ukázalo.

Je to tak. My jsme dneska museli vyhrát. A že jsme dali tolik gólů, o to to je příjemnější.

V posledních zápasech hrajete spíš z levé strany a zdá se, že vám to tam svědčí.

Jo, hraje se mi tam dobře. Nehraju klasické levé křídlo, mám hodně balonů a hlavně podporuju ofenzívu.

Někdy to chce víc střílet, ránu máte pořádnou.

Jo, souhlasím. Rád střílím a třeba dneska to nebylo potřeba. Až to bude potřeba, tak vystřelím. A může to být už v následujících zápasech s Bohemkou nebo se Spartou.

Před sebou máte poslední dva podzimní zápasy. Kolik bodů chcete získat?

Nejlepší by bylo všech šest, ale bude to těžké. Nakonec přijede Sparta, ale nevzdáváme to. Doufám, že přijde plný dům a že nás fanoušci povzbudí.

Odjíždíte na reprezentační sraz na zápas s Kanadou. Jak se těšíte?

Moc, tohle mi nevadí. Jsem strašně rád, že tam vůbec jsem. Navíc se hraje už v pátek, takže se do přípravy tady v Jablonci zapojím včas.