Dvougólový Filip Novák: Mám teď štěstí na výběr místa

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
Synot liga, 5. kolo so 23. 8. 2014, 17:00

Dát z pozice levého obránce dva góly? Takovou bilancí se může pochlubit jablonecký Filip Novák, který dvěma góly zařídil vítězství nad Vysočinou Jihlava.

Vzpomenete si na ligový zápas, kdy jste se hned dvakrát prosadil gólově?

Bylo to myslím minulý rok proti Příbrami. Já moc gólů nedávám (úsměv).

Asi si vás budou teď spoluhráči dobírat. Rázem jste se třemi góly z pozice obránce nejlepším střelcem týmu.

Je možné, že tam nějaké narážky budou. Mám teď trošku štěstí na výběr místa. Docela se to teď ke mně odrazuje, tak jen doufám, že to bude takhle pokračovat (smích).

A nemuselo zůstat jen u dvou branek. V závěru jste mohl zkompletovat dokonce hattrick!

Na konci jsem tam měl tu šanci, mohl jsem to možná dát spíš pod sebe. Z pozice obránce moc branek nedávám. Ale jak jsem střílel, tak jsem si v hlavě přemítal, že bych to mohl trefit. Bohužel, ale i ty dva góly jsou super!

Jak jste viděl zápas proti Vysočině? V poli jste měli poměrně značnou převahu a držení míče.

Hráli jsme dobře, nějaká okénka tam sice byla, ale podle mě se zápas od zápasu zlepšujeme. Jihlava čekala na brejky. My jsme hráli celou dobu kombinačně a bylo jen otázkou, jestli je do těch jejich brejků pustíme, nebo si je ohlídáme. Pohlídali jsme si to a máme vzadu nulu. Po vyloučení už jim podle mě došly síly, nedokázali se dostat do těch pozic, kde by měli být a z toho vyplívaly naše šance.

Po pěti kolech máme deset získaných bodů, panuje prozatím spokojenost?

No spokojenost ... Ale jo. Ikdyž měli jsme možnost získat i víc bodů. Řekl bych, že si to začíná sedat, ale ještě je toho dost, co musíme zlepšit!

Za týden zajíždíme na Spartu, která už jako jediná z českých klubů hájí barvy v evropských soutěžích.

To vítězství nad Jihlavou teď hodíme za hlavu a budeme se soustředit na Spartu. Bude to jiný zápas, uvidíme, jak se s tím popasujeme. Mají kvalitní kádr, nečeká nás nic jednoduchého. Já jim přeji postup do základní skupiny, přeji to všem českým týmům, tak aby šel český koeficient nahoru, aby ostatní týmy ze třetích a čtvrtých pozic šly také do Evropy.

Jak se vám hraje na nevděčné pozici levého obránce?

Já jsem se svou pozicí spokojený. Byl jsem záložník, a pomaličku se posouvám dolů, takový je fotbal.

PODÍVJTE SE NA DALŠÍ VIDEOROZHOVORY:

{video}