Article image

Jablonecký tým opouští obránce Filip Novák

Po více než čtyřech úspěšných letech se FK Jablonec loučí s Filipem Novákem, který přestupuje do FC Midtjylland. U dánského mistra Filip podepsal smlouvu na čtyři roky. Děkujeme za všechno, Filipe!

Levý obránce se během svého působení v Jablonci vypracoval mezi hlavní osobnosti mužstva trenéra Šilhavého. „Filipa si velmi vážím po lidské stránce i pro jeho profesionální přístup. V našem mužstvu patřil mezi opory nejen na hřišti, ale také v kabině byl jedním z hlavních tahounů celého týmu. Pro Jablonec toho odvedl hodně a ne nadarmo se vypracoval až do národního týmu. Je to pro nás velká ztráta, ale ve fotbale už to tak občas chodí, že hráči přicházejí a odcházejí,“ řekl hlavní kouč k odchodu jedné z opor svého týmu. Od příchodu na sever Čech v létě roku 2011 nastoupil do 106 ligových zápasů, ve kterých si připsal celkem 14 branek.

Především jeho rekordních jedenáct přesných zásahů v minulé sezóně z pozice obránce výrazně přispělo ke skvělému týmovému umístění a díky skvělé formě si získal i pozornost hlavní trenéra české reprezentace. „Filip byl jedním z nejdéle sloužících hráčů našeho celku a naprosto chápeme, že chtěl udělat další krok ve své kariéře. Jednání s Midtjyllandem probíhala dlouho a vůbec nebyla jednoduchá. Nakonec jsme dospěli k dohodě, která je, doufejme, výhodná pro všechny strany,“ řekl k transferu generální ředitel klubu Mgr. Petr Doležal. „Pro náš klub je čest uskutečnit transfer hráče s úspěšným zahraničním klubem, jako je právě dánský mistr, což může být i ukázkou směru pro další naše hráče. Filipův přestup nám samozřejmě pomůže po finanční stránce. Obzvlášť po smolném vyřazení z Evropské ligy,“ doplnil Doležal.

Své reprezentační zkušenosti může Filip Novák rozšířit v nadcházejících duelech kvalifikace o postup na EURO 2016 proti Kazachstánu (3. 9.) a Lotyšsku (6. 9.). Po zápasu s Ajaxem byl dodatečně povolán do nároďáku.

Levonohý fotbalista během svého působení v Jablonci získal velké sympatie mezi klubovými příznivci, proto se mu neodchází lehce. „Díky Jablonci jsem nakoukl do velkého fotbalu a za to mu patří velký dík. Teď je ale přede mnou nová etapa životní i fotbalová a budu se snažit prosadit i v zahraničí. V jablonecké kabině panuje teď neuvěřitelná parta. Jablonec jako město jsem si také oblíbil, takže se budu vždycky rád vracet. Chtěl bych poděkovat jabloneckým fanouškům a všem, kteří mě po dobu těch pěti let tady podporovali. Vážím si toho a na Jablonec nikdy nezapomenu,“ vzkázal jabloneckým fanouškům Novák.

<#buttonLong>Statistiky a profil Filipa Nováka<#/buttonLong>

K celému transferu se vyjádřila také agentura Sport invest, která českého reprezentanta zastupuje. „Filip si přestup během letošního léta moc přál, proto je vděčný vedení severočeského klubu, že přestup schválilo. My jsme šťastní, že se nám, i díky výborným kontaktům naší agentury v severní Evropě, transfer podařilo úspěšně dokončit. Filip tak odchází do úspěšného a kvalitního klubu, který aktuálně postoupil přes silný Southampton do základní skupiny Evropské ligy a loni ovládl dánskou ligu s rekordním počtem bodů," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST International.


Author Štěpán Hanuš
Sdílet článek