Máme na čem stavět, říká Standa Tecl

AGF Aarhus FK Jablonec
Přátelská utkání, AtlC1 ne 31. 1. 2016, 14:00

Pozitivní hodnocení měl po vítězném zápase s Aarhusem připravené Stanislav Tecl, který nastoupil v základní jedenáctce na hrotu jabloneckého útoku.

Na úvod portugalského soustředění přišlo dvoubrankové vítězství nad Aarhusem. Jak tento duel stručně zhodnotíš?

Pozitivně. Vyhráli jsme, myslím si, že zaslouženě. Podali jsme podle mě dobrý výkon a máme na čem stavět.

Začátek zápasu ale nebyl to pravé ořechové, čemu to přičítáš?

Neznali jsme moc soupeře, asi jsme se trochu potřebovali rozkoukat. Trvalo nám to nějakých patnáct minut, potom jsme se dostlali do tempa a zápas už jsme měli víceméně pod kontrolou.

Do zápasu jsi šel jako jediný hrotový útočník. Šancí jsme si v průběhu dokázali vytvářit dost.

Některé nedotažené akce mě mrzí, ale byl to první zápas v Portugalsku. Je čas to ještě vypilovat. Důležité to bude hlavně první ligový zápas proti Jihlavě.

Jak si viděl protivníka, devátý tým dánské Superligy Aarhus. Dá se takový soupeř přirovnat nějakému týmu z naší ligy?

Nevím, jestli bych to přirovnával k nějakému českému týmu. Řekl bych ale, že to byl kvalitní soupeř, který nás dobře prověřil. Dokázali jsme si, že když budeme hrát takovýto poctivý a běhavý fotbal, že se můžeme měřit s každým.

V týdnu jste se přesunuli z Čech do příjemného klimatu Portugalska. Byl znát při zápase ten teplotní rozdíl?

Znát to trochu bylo, ale problém bych v tom neviděl. Spíš bude pak horší návrat zpět z dvaceti stupňů na nulu.

Celý tým přikládal prvnímu zápasu na Atlantic Cupu důležitost. Šlo o prvního těžšího soupeře, kterého se nám povedlo porazit.

Ale nemůžeme odpočívat, musíme pracovat furt stejně. Ten zápas nám potvrdil, že když si budeme každý plnit svoje úkoly, tak ten výkon vypadá dobře.

Turnaj jsme odstartovali vítězstvím. Troufáte si na prvenství ve skupině?

Bylo by to hezké, kdybychom vyhráli skupinu, ale není to tak důležité. Důležité v těchto zápasech hlavně je, jaké budeme předvádět výkony, jak se bude dařit hra a jak se bude trenérům líbit. Furt je to ještě test na ligu s Jihlavou.