Kubista: Hlava mi to nebere, je to frustrující

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo so 23. 2. 2019, 17:00

Jen těžko hledal slova pár minut po skončení zápasu a porážce v Mladé Boleslavi náš zklamaný kapitán Vojta Kubista.

Kapitáne, takováhle porážka navíc po takovém výkonu asi hodně bolí.

V tuhle chvíli nevím, co na to říct… Ale je to tak, bolí to hodně. Dostat gól pár vteřin před koncem a ještě k tomu v prodloužení, je hodně frustující… .

Co se tam stalo?

Byl tam nějakej chumel, šel centr a špatně jsme ho odkopli. Hloupě jsme zareagovali na druhej balon a oni to tam se štěstím dokopli.

Viděl si tam nějakou chybu, třeba konkrétní?

V tý rychlosti teď nevím. Nějak si to rozebereme a potom si o tom můžeme popovídat.

Asi od patnácté minuty jste měli herně navrch a předváděli jste velmi dobrý fotbal. Cítil jsi, že to tady bylo na vítězství?

Tak tady to na vítězství stoprocentně bylo. Od asi 15. minuty jsme dominovali. Byli jsme lepší v kombinaci i v pohybu a měli jsme tam tři až čtyři stoprocentní šance. Ty nedáme a sami dostaneme v 93. minutě gól. To mi hlava nebere.

Boleslav na poslední chvíli posilovala (Mešanovič a Jugas ze Slavie, Wiesner ze Sparty). Změnilo to nějak vaše plány?

Určitě ne. Přišli jim dva nebo tři hráči, ale my jsme se na ně připravovali stejně, i kdyby hráli dva nebo tři.

Znamená porážka komplikaci o přední příčky?

To se teprve uvidí. Chceme vyhrát v každém zápase a když to nevyšlo dneska, může to vyjít za týden v Plzni.

Váš výkon byl velmi dobrý, ale koncovka zatím vázne.

Je to tak. Oproti Opavě se náš výkon zvedl, ale ještě musíme zapracovat na gólech.