Article image

Komplikace na cestě do Gyumri

Team logo Team logo
FC Pjunik Jerevan FK Jablonec
2:1
2. předkolo EL, 1. kolo čt 25. 7. 2019, 15:30
Reportáž

Náš tým prozatím neodcestoval podle stanoveného plánu na cestu k zápasu 2. předkola Evropské ligy do Arménie. Stane se tak až ve středu navečer, důvody najdete v článku.

Detaily ke komplikacím, které nastaly na plánované cestě přibližuje tiskový mluvčí FK Jablonec Martin Bergman. „Původně plánovaný odlet v půl deváté ráno se neuskutečnil. Důvodem bylo několikahodinové zpoždění našeho letadla na cestě do Prahy. Náhradní dopravce následně nedostal povolení na vstup do vzdušného prostoru Ukrajiny, Ruska a Běloruska. Tým Jablonce bude dnes večer trénovat v Praze na Strahově. Aktuálně řešíme večerní odlet do Arménie s jiným dopravcem,“ objasňuje nastalou situaci tiskový mluvčí FK Jablonec.

Hráči se před pátou hodinou přesunuli z letiště do tréninkového centra v Praze na Strahově, kde odtrénovali jednotku. I zkušený kapitán týmu Tomáš Hübschman zažil podobné trable s přepravou prvně. „Všechno bývá jednou poprvé. Je to samozřejmě nepříjemné. Chtěli jsme cestu tam zvládnout za co nejkratší dobu, to se nám bohužel nepovedlo. Nijak jsme za to nemohli, museli jsme čekat na pokyny a vyšlo z toho to, že jsme tu zůstali. Odtrénovali jsme v Praze a teď večer odletíme,“ říká náš středopolař. Jablonecká výprava totiž konečně navečer odcestuje do Arménie.

Tomáš Hübchman po tréninku přibližoval našeho zítřejšího soupeře. „Viděli jsme oba jejich pohárové zápasy s Makedonci. Mají tam pár hráčů, na které nás trenér upozorňoval. Kouč nám ukazoval různé situace. Mělo by to být hlavně o nás, chceme soupeři vnutit naši hru a dokázat přes něj postoupit,“ má jasno kapitán. „Motivace je stále stejná, i přes ty dnešní peripetie. Nikdo se nechce na žádné problémy vymlouvat a zítra to na hřišti nemělo být vůbec znát,“ zakončil nejzkušenější z našeho kádru před odletem do Jerevanu.

Do Jerevanu se nakonec náš klub vydá vládním speciálem. „Požádali jsme Vládu ČR o pomoc v této situaci, kdy nám hrozilo neodcestování do Arménie na utkání Evropské ligy. V této krizové situaci, kdy by to mělo neblahý vliv na národní koeficient, jsme využili vládní speciál. Byla by to mezinárodní ostuda. Jsme za tuto pomoc vděčni a náš klub uhradí veškeré náklady spojené s touto cestou,” říká mluvčí klubu Martin Bergman.


Author Jan Bendl
Sdílet článek