Article image

Do Jablonce míří Pilař a Hrubý!

Jen co skončila pro Jablonec sezóna 2019/2020, začalo posilování kádru pro sezónu nadcházející. Trenér Petr Rada ve čtvrtek přivítal dvě nové tváře – zkušené záložníky Václava Pilaře a Roberta Hrubého!

Václav Pilař je ofenzivní fotbalista, který má zkušeností na rozdávání. Držitel dvou mistrovských titulů s Viktorií Plzeň podepsal v Jablonci smlouvu na dva roky. „Je to pro mě nová výzva. Rád jsem angažmá v Jablonci přijal, chtěl jsem sem jít. Cítím, že mě Jablonec chtěl, Chci ukázat kvalitu a chci se tady porvat o míst. Ambice mám velké a vždycky jsem je měl. Vidím, že tady je dobrý mančaft a dobrý lidi kolem. Ambice klubu jsou pro mě důležité a Jablonec chce být vysoko,“ říká k přestupu Václav Pilař.

Odchovanec Převýšova se přes Nový Bydžov dostal do FC Hradec Králové, kde bojoval od dorostu až po A tým. S Plzní získal dva ligové tituly a svými výkony si řekl také o angažmá v německé Bundeslize. Působil také v FC Slovan Liberec a naposledy hájil barvy SK Sigma Olomouc, odkud odešel po konci smlouvy. Nyní bude hájit barvy FK Jablonec a popere se s týmem v předkole Evropské ligy UEFA.

Profil Václava Pilaře

Narozen: 13. října 1988

Národnost: Česká republika

Post: krajní záložník

Noha: pravá

Výška: 171 cm

Váha: 71 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 124/16/16

Starty a góly v reprezentaci: U18 (9/1), U19 (10/0), U21 (1/0), A tým (22/5).


Střední záložník Robert Hrubý přichází do Jablonce na roční hostování s opcí z Baníku Ostrava. Zkušený střeďák má na kontě bezmála 150 ligových startů a svou fotbalovou kariéru odstartoval ve Slavii Praha. Šestadvacetiletý Hrubý zažije premiéru v evropských pohárech. „Novou výzvu jsem potřeboval, v Ostravě jsem strávil skoro čtyři roky, takže se na to moc těším. Věřím, že to bude alespoň stejně úspěšný rok pro Jablonec, jako byl tento. Jablonec je klub, který každý rok hraje o nejvyšší příčky, takže z tohoto pohledu je to pro mě nová zkušenost, protože jsem evropské poháry ještě nehrál,“ říká po podpisu smlouvy v Jablonci Robert Hrubý.

Robert Hrubý strávil dvě a půl sezóny ve Slavii Praha v prvoligovém týmu, pak zamířil do Ostravy, vyzkoušel si také působení v Teplicích, ale následně se několikanásobný reprezentant přesunul trvale do Baníku Ostrava. 

Profil Roberta Hrubého

Narozen: 27. dubna 1994

Národnost: Česká republika

Post: střední záložník

Noha: pravá

Výška: 183 cm

Váha: 80 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 148/13/19

Starty a góly v reprezentaci: U16 (7/0), U17 (6/1), U18 (3/0), U20 (3/0), U21 (7/2), A tým (2/0).„Jednání s Jabloncem bylo u obou hráčů konkrétní a velmi rychlé, jak u spolupráce s Miroslavem Peltou bývá zvykem. Vašek Pilař podepsal smlouvu na dva roky, Robert Hrubý bude v Jablonci na ročním hostování s opcí. Pro oba hráče je to posun a věřím, že budou platnými hráči v týmu Petra Rady do nové sezóny,“ říká Jiří Müller z agentury ESAM, která hráče zastupuje. Oba hráči se již ve čtvrtek přivítali s kabinou a realizačním týmem a budou se hlásit hned na startu přípravy 27. července v Jablonci.


Author Martin Bergman
Sdílet článek