Article image

Sedlo nám to se vším všudy, líčil Krob

Team logo Team logo
FK Teplice FK Jablonec
0:5
FORTUNA:LIGA, 15. kolo pá 15. 1. 2021, 18:00
Reportáž

Z vysoké páteční výhry na teplických Stínadlech (5:0) měl radost i krajní obránce Jan Krob. Také on přispěl do střelecké listiny jedním přesným zásahem.

Na těžkém terénu jsme se dokázali lépe pohybovat než domácí, souhlasíš?

Hřiště rozhodně nebylo úplně ideální, ale nám se na tom poměrně dařilo. My jsme si to hřiště užili, protože teď jsme byli čtrnáct dní na umělce a přírodní tráva je něco jiného. Asi jsme i byli rádi i za to, že jsme byli po delší době na normálním pažitu.

Překvapilo vás, jak se první jarní zápas vyvíjel?

Oni tam měli ze začátku dva takové nepříjemné centry a možná kdyby dali gól, tak by byli uvolněnější. Pak jsme ale převzali otěže zápasu, pomohli nám první i druhý gól. Když se prohrává, nohy pak víc těžknou a ten kdo vede, je na koni. Dneska nám to sedlo se vším všudy, prakticky všechno co jsme udělali směrem dopředu, se nám povedlo.

Trenér na pozápasové tiskové konferenci řekl, že vám možná pomohla i ta nezvykle krátká zimní příprava. Také si to myslíš?

Přípravy jsme měli v době Covidu už asi tři. Už nás to nebavilo být předtím doma, tréninky doma, běhání v lese. Teď nevím, na co bychom měli čekat, máme před sebou dvacet zápasů. Je dobře, že jsme do toho šli takhle brzy, když je to bez fanoušků. Kdyby byli fanoušci, tak by bylo lepší počkat na lepší počasí. Ale když nemůžou do ochozů, tak ať se hraje. Pro nás je rozhodně lepší hrát, než mít dva měsíce přípravu a běhat. Možná nás to pak všechny týmy někdy dožene, že nebudeme mít tolik naběháno, ale proto zůstávají široké kádry, aby se to prostřídalo.

K vysoké výhře si přispěl jednou brankou. Jak chutnal gól do sítě svého někdejšího zaměstnavatele?

Nechutnal. Jedině dobře, že to bylo už na 4:0 a o ničem to nerozhodovalo. Teplice mám furt rád, s klukama jsem furt v kontaktu. Prožil jsem tu nejhezčí období mojí fotbalové kariéry, v bráně je můj dobrej kamarád Tomáš Grigar, kterej měl dneska 300. ligový start a já mu k němu gratuluji. On ten můj gól asi ani neviděl, někde se tam srazili. Já přeji Teplicím, aby se z toho spodku co nejrychleji dostali a drželi se aspoň někde v prostředku.

Zůstáváme na druhém místě, koukáte i směrem nahoru?

Já si myslím, že o titulu je rozhodnuto, Slavia je prakticky někde jinde. Ostatní týmy hrajeme o druhé místo. O titulu se nedá bavit, vím, že by to bylo krásné, ale celej národ ví, že Slavia sotva někde ztratí dvakrát - třikrát a my jsme si toho vědom. Jestli jsou si toho vědomi na Spartě a v Plzni to nevím, ale my si to uvědomuje. Furt koukáme radši pod sebe a chceme se udržet nahoře. Budeme se snažit obhájit poháry a natahovat ty naše série co nejdál.


Author Jan Bendl
Sdílet článek