Article image

Martin Doležal po osmi letech přestupuje!

Autor 69 ligových dolů za Jablonec se svou produktivitou dotáhl na esa jako David Lafata nebo Tomáš Michálek a po osmi letech opouští Jablonec. Od majitele klubu dostal svolení k přestupu do zahraničí.

"V Jablonci jsem si těch osm let užil hodně. Nečekal jsem, že tady budu tak dlouho (směje se), Ale jsem za to rád. Poznal jsem tady spoustu kluků, kteří tu prošli kabinou, všichni byli fantastičtí. Ani v kabině nikdy nebyl problém. Měli jsme tu výbornou partu, kterou jsem nikde nezažil. Na to budu vzpomínat asi nejvíc. A pak samozřejmě na evropské poháry a všechny zápasy s Jabloncem," říká Martin Doležal, který patřil k nejdéle sloužícím hráčům v týmu. 

Martin Doležal začínal s fotbalem v Sokolu Rajnochovice, odkud přes Bystřici pod Hostýnem zamířil do Sigmy Olomouc. Je považován za odchovance hanáckého klubu, se Sigmou například vybojoval dorostenecký titul a v létě 2008 poprvé nakoukl do ligového kádru Olomouce. Po hostováních v Třinci a Brně se na Andrově stadionu už naplno rozstřílel a dobrá muška ve dvou sezonách mu vynesla angažmá v Jablonci.

Martin Doležal strávil podstatnou část kariéry v Jablonci a během jeho působení se oženil a narodil se mu syn. I proto se stal Jablonec součástí jeho života. "Přišli jsme sem jako svobodní, pak jsme se vzali s manželkou a narodil se nám tady syn. Pamatuji si i ten zápas po porodu, manželka porodila a já šel odpoledne na zápas a vyhráli jsme. To byl pro mě nezapomenutelný den. To mi taky utkví v paměti," vzpomíná na nejšťastnější chvíli v životě Martin Doležal. 

„Martin Doležal dostal svolení k přestupu do zahraničí. V létě mu končila smlouva a za osm let v Jablonci pro klub odvedl spoustu práce. Martinovi přejeme hodně štěstí v dalším angažmá,“ říká k přestupu Martina Doležala majitel klubu Miroslav Pelta. „Získali jsme teď Silného z Líšně a další příchod do útoku se řeší formou hostování z velké trojky,“ dodává Pelta. 

Na severu Čech Martin působil nepřetržitě rovných osm let od ledna 2014! V dorosteneckém věku oblékal reprezentační dres U18 a U19, dobré výkony v jabloneckém dresu mu poté přinesly dalších šest startu v seniorské reprezentaci. V zelenobílém dresu Jablonce byl u všech důležitých momentů posledních let, střílel důležité branky jak v domácí ligové a pohárové soutěži, tak i na mezinárodní scéně. Poslední tři sezony byl vždy mezi nejlepšími střelci FORTUNA:LIGY, loni obsadil třetí místo se čtrnácti přesnými zásahy a čtyřmi přihrávkami. Letošní podzim se mu ale střelecky nedařilo podle představ, připsal si jen dvě ligové trefy a po jedné brance v Evropě a MOL Cupu.

Celkem rodák z Valašského Meziříčí nastoupil doposud v české nejvyšší soutěži k 281 ligovým zápasům, v kterých vstřelil 86 branek a na dalších 29 stihl přihrát. Další starty přidá 31letý útočník už v polské Ekstraklase.

Děkujeme za krásné roky v Jablonci! Hodně štěstí, Marťas!


Author Jan Bendl, Martin Bergman
Sdílet článek