Article image

Malínský: Remíza je málo, ale brát jí musíme

Team logo Team logo
FK Pardubice FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 3. 4. 2022, 16:00
Reportáž

Záložník Tomáš Malínský poslal náš tým do vedení v důležitém zápase na půdě Pardubic. Jenže on i jeho spoluhráči po zápase marně dumali, proč o vedení v druhém poločase přišli.

Tome, poslal jsi nás do vedení, ale jednoduchou úlohu si tam rozhodně neměl.

Jednoduché to rozhodně nebylo. Rozhodlo to, jak jsem si zpracoval balon. Kdybych si ho zpracoval hůře, tak bych se do té šance vlastně vůbec nedostal. Pak když jsem šel už sám na brankáře a balon mi skákal, tak už jsem věděl, že budu dělat kličku, podařilo se a prostřelil jsem ještě toho bránícího hráče.

Neměl si obavy, že právě bránícího Kostku z úhlu už neprostřelíš?

Ono si někdy říkáte, když vám zbývá v bráně hráč a není to brankář, že už to je snadná situace, ale ono to až tak jednoduché není. Měl jsem štěstí a jsem rád, že to skončilo brankou.

Opět se nám opakoval špatný nástup do druhého poločasu, co k tomu znovu říct?

Je to špatné prostě. V kabině si něco řekneme a přijde druhý poločas a je to na houby. Co si k tomu už máme víc říct? Všichni to viděli. Každý hráč musí k té dané situaci přistoupit s větší zodpovědností a nenabídnout soupeři během pěti minut snad tři standardky. Ono je to pak těžké. Každý si musí říct, co pro to mohl udělat víc.

V průběhu zápasu si tam měl zajímavou individuální akci podél brankové čáry a s míčem si málem doběhl až do branky.

Ve finále, když už jsem se blížil k brankáři soupeře, tak jsem hledal nějakého spoluhráče. Ale už tam bylo tolik nohou, že to dopadlo tak, že z toho nakonec nic nebylo.

Hráli jste na sebe s dalším dobře rychlostně vybaveným typem Dominikem Kostkou. Bylo to z tohoto pohledu pro tebe hodně náročné?

Záleží, jak se do toho zápasu dostanete. Když se vám něco na začátku podaří, zvýší se vám sebevědomí a na hřišti se cítíte hned dobře. Mně spíš vyhovuje, když si se soupeři můžu víc zasoutěžit, když si to prostě rozdáme jeden na jednoho. S Kostkou to byly dobré souboje.

Bod s Pardubicemi je v naší situaci proklatě málo, že?

V tom zápase je pro nás málo. Ale když se podíváme na průběh, tak můžeme klidně říct, že Pardubice měly vyloženější šance. Remíza je málo, ale v tomhle zápase jí musíme brát.

V poslední třech kolech základní části nemáme vůbec jednoduchý los. Jak vidíš teď naší situaci?

Musíme být optimisté. V každém zápase se hraje o tři body. I předešlé ligové zápasy nabídly spoustu překvapení. Věříme, že ještě z těch posledních kol vydolujeme nějaké body. Sice to bude těžké, tak jako je to těžké už teď. Uvidíme, co přinesou další zápasy. Ale budeme v nich chtít určitě naplno bodovat.

Před reprezentační pauzou si laboroval se zraněním. Už si definitivně v pořádku?

Trápil mě zadní sval po zápase se Spartou. Těch zápasů už bylo hodně, počítal jsem to a byl to v průměru snad každý čtvrtý den odehraný zápas nad šedesát minut. Asi mě to pak dohnalo. Náš fyzioterapeut se o mě ale skvěle postaral, takže už jsem zdravej.


Author Redakce
Sdílet článek