Ikaunieks skóroval po pár sekundách na hřišti

FK Jablonec FC Zlín
1:1
FORTUNA:LIGA, 28. kolo ne 10. 4. 2022, 16:00

Podobně jako v zápase s Hradcem Králové se povedlo střídajícímu hráči Davisovi Ikaunieksovi skórovat. Tentokrát po pár sekundách na hřišti, zajistil Jablonci alespoň remízu v domácím klání se Zlínem.

Do zápasu jsi šel až jako střídající hráč. Jak jsi viděl průběh z lavičky a následně i ze hřiště?

Oni měli jednu šanci a dali gól. První poločas jsme byli lepší, ale nedali jsme ani penaltu. Měli jsme balon na kopačkách, hráli jsme, hráli, ale asi tam žádná stoprocentní šance nebyla. V druhém poločase měl Zlín dvě stoprocentní příležitosti, kdyby dali na 0:2, bylo by to už těžké. Aspoň, že jsme vyrovnali.

Pak jsme stihli vystřídat před rohovým kopem a ty jsi po pár vteřinách na hřišti srovnal.

Když jsem šel na hřiště prohrávali jsme, šli jsme tam s Vojtou Kubistou. Měli jsme hrát na dva útočníky. Měli jsme dávat jednoduché balony. Hned jsme vyrovnali, to bylo dobré.

Při rohových kopech jsi měl nějaké instrukce chodit na zadní tyč?

Neměl. Měli jsme to tam rozhýbat a pokusit se vyrovnat. Nějak to tak vyplynulo, že jsem šel sám na zadní tyč.

Nebál ses, že půjde o ofsajd, když branku ověřoval videorozhodčí?

Ptal se mě hned Povi (Jakub Považanec), říkal jsem mu, že si myslím, že to ofsajd nebyl.

Po gólu ses běžel radovat s někým na naši lavičku. O co tam šlo?

Byl jsem teď zraněný a s fyzioterapeutem Viktorem Shejbalem jsme každý den po tréninku pracovali. On mi dnes říkal, než jsem šel na hřiště, že dám gól. Tak jsem to běžel oslavit i s ním.

Vrátil ses opět po zranění. Může ti gól pomoci k návratu a většímu vytížení?