Article image

Horejše zaskočila nervozita jeho svěřenců

Team logo Team logo
FK Jablonec Bohemians 1905
0:3
FORTUNA:LIGA, 1. kolo ne 31. 7. 2022, 16:00
Reportáž

Těžko hledal slova po nečekané porážce s Bohemians 1905 v úvodním zápase nového ročníku FORTUNA:LIGY nový jablonecký kouč David Horejš. Co řekli oba trenéři na tiskových konferencích?

Kouč Bohemians 1905 Jaroslav Veselý měl z tříbrankového vítězství na Střelnici velkou radost, ale bral ho s pokorou „Je to pro mě příjemné hodnocení. Výsledek i skore je asi nad naše očekávání. Jeli jsme sem vyhrát, já se tím netajím, ale že to bude až takto, to by mě asi ani ve snu nenapadlo. Měli jsme slušný vstup do utkání a domácí jsme drželi na uzdě. Dvěma lacinými ztrátami jsme sice potom soupeři nabídli dvě šance a to nás trochu poznamenalo. Ale postupem času jsme se z toho dostali. Dali jsme gól a domácí jsme tím značně znejistěli. Po druhé brance byli domácí už jakoby zlomení. Korunovali jsme to třetí brankou. Asi jsme nebyli lepší o tři branky, ale tři body bereme se vší pokorou. Musíme ty body ale za týden potvrdit doma,“ konstatoval kouč Bohemians 1905.

Naopak chmurné chvíle zažíval při své premiéře na jablonecké lavičce nový kouč David Horejš. „Je to pro nás obrovské zklamání. Konečný výsledek asi koresponduje i s naší hrou. Jsem hlavně zklamaný, jak nervózně jsme do zápasu vstoupili. Snažil jsem se kluky od té nervozity ochránit, ale na některých hráčích to bylo strašně vidět. Nová sezona, první zápas, ale přeci nehraju fotbal pod strachem. Byly tam i věci, které by na ligové úrovni neměly být vidět,“ popisoval neduhy u svých hráčů nový kouč.

„Když už jsme se dostali do finální fáze, byli jsme tam strašně nervózní. Bohemce strašně pomohl ten vedoucí gól. Druhý poločas jsme se zvedli a hráli dobře. Jenže přišel druhý gól a fatální chyba, tam se ten zápas asi zlomil. Chyba byla vyhodnocená špatně od obou hráčů, Hanuše i Považance. Dva góly jsme si dali polovlastní a jeden po takové chybě. Proto nemůžeme myslet na lepší výsledek. Ty chyby se nám opakují a mužstvo pak sráží. Dokud se ty chyby budou opakovat, těžko budeme bodovat. Jsem zklamaný i ze standardek, dva dny jsme se tomu věnovali a pak to kopeme takhle,“ smutnil Horejš.

Pro jablonecký kouč nasadil středopolaře Šulce až v průběhu druhého poločasu? „Byl to taktický záměr, měl oživit hru jako rychlostní typ. Od Pleštila jsme čekali víc. Ale ono toho bylo málo od všech. Bohemka byla v tomhle precizní. Od svého týmu jsem tam neviděl pořádnou střelu,“ uvedl dále kouč.

„Všichni jsme si přáli do nové sezony vstoupit jinak. Musíme se odrazit od nějakých věcí. Nemůžeme každý zápas dostávat takovéhle branky. Poslední tři zápasy jsme vždy inkasovali po třech gólech. Vyhodnotíme si to a budeme na to reagovat,“ uzavřel Horejš nepovedenou premiéru na jablonecké lavičce.


Author Jan Bendl
Sdílet článek