Article image

Slavia ověnčená postupem v neděli na Střelnici!

Team logo Team logo
FK Jablonec SK Slavia Praha
2:3
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 14. 8. 2022, 16:00
Reportáž

Na jablonecké Střelnici se v neděli ve 3. kole FORTUNA:LIGY představí loni druhý tým pražské Slavie. Pražané si ve čtvrtek přivezli postup z třetího předkola Konferenční ligy z řeckých Athén.

Vícemistr z Edenu vstoupil do nové ligové sezony z novou vizuální identitou, které dominuje logo s tradiční pěticípou hvězdou otočenou hrotem dolů. Změnou názvu prošel také stadion v Edenu, který nově ponese název Fortuna aréna. Klubové cíle pro novou sezonu představil šéf Tvrdík. „Letos slavíme 130 let od založení klubu a proto si chceme vzít titul zpátky. Musí to být náš cíl a udělíme pro to všechno,“ slíbil na předsezonní tiskové konferenci Tvrdík.

Slavia se v létě věnovala posilnění svého kádru, přivedla kanonýra Jurečku ze Slovácka, Douděru z Mladé Boleslavi nebo brazilské duo Santos, Ewerton. Do Edenu se vrátil také odchovanec Matěj Valenta a z Liberce byl Pražanům zapůjčen Christ Tiéhi. Naopak opačným směrem Pražané uvolnili talentovaného Samka do italského Lecce. Záložník Maden přestoupil do Aarhusu, na hostování do Liberce byli puštěni záložník Van Buren a obránce Talovjerov.

Pražané se díky druhému místu z loňské sezony letos musí spokojit až s třetí evropskou soutěží v podobě Konferenční ligy. Zatím se jim však na evropské scéně daří a jsou už poslední krůček od toho, aby si i po páté v řadě zahráli základní skupinu evropského poháru. Na letošní cestě už vyřadili gibraltarský St. Josephs a ve čtvrtek zdárně přivezli postup i z horké řecké půdy Panathinaikosu. Poslední překážkou do skupinové fáze tak bude pro Trpišovského celek polský Raków. „Strašně si vážím toho, že jsme přes takového soupeře, jakým je Panathinaikos, postoupili. Věřím, že nám dvojzápas s tak těžkým soupeřem pomůže po mentální stránce,“ uvedl před návratem pražského týmu z Řecka kouč postupující Slavie Jindřich Trpišovský.

Ligovou premiéru však Trpišovského tým zahájil trochu rozpačitě, hned v úvodním kole totiž nečekaně podlehl v Mladé Boleslavi Hradci Králové. V druhém ligovém kole však už vršovický tým doma naplno bodoval, když v Edenu přehrál 4:1 Zlín.

Náš Jablonec si po zpackaném úvodu s Bohemians přivezl první bod do tabulky z nedaleké Mladé Boleslavi, kde dvakrát vedl, ale nakonec se zrodila remíza 2:2. Teď bude Horejšův celek vzdorovat nabušenému kádru loňského vicemistra. „Pro nás to znamená jednoznačně navázat na dobré věci ze zápasu v Mladé Boleslavi směrem do ofenzivy. Chtěli bychom Slavii potrápit, musíme hrát náročný fotbal, jen tohle může přinést úspěch. Slavia má za sebou těžký týden, nevíme s jakou sestavou přijedou. Určitě tam změny budou, ale ať je tam kdokoliv, tak hrají prakticky pořád stejný fotbal, hodně náročný, hodně do ofenzivy a hodně na riziko,“ zamýšlí se asistent trenéra Tomáš Čížek. Právě výkon v Mladé Boleslavi a zejména povedené pasáže by mohly být klíčem k úspěchu proti loňskému vicemistrovi. „Ukázali jsme si to na videu, kluci viděli, že to jde hrát a když plní věci, které po nich chceme, tak to nese ovoce. Kluci tomu věří a budeme na to chtít jednoznačně navázat,dodává Tomáš Čížek.

Jablonec se Slávií dnes odehraje již 59. ligový duel. 21 zápasů z toho skončilo vítězstvím bíločerveného celku, hned 25x se týmy rozešly smírně remízou a ve dvanácti případech měl tříbodovou radost Jablonec. Nejčastějším výsledkem těchto soubojů je bezbranková remíza, která svítila na ukazateli skore hned v jedenácti případech. Celkově jde ale spíše o zápasy bohaté na góly a šance, celkový průměr je 2,4 gólů na jeden zápas! Loni jsme utrpěli s Pražany dvě porážky, v Edenu 0:5 a na Střelnici 1:2.


Utkání začíná v neděli 14. srpna od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Szikszay Ladislav - Mokrusch Tomáš, Váňa Jan

Delegát: Zeman Libor, Ondo, Mgr. Milan

VAR: Franěk Pavel

AVAR: Kříž Jiří


Author Jan Bendl
Sdílet článek