Article image

Klobouk dolů před všemi, nechali na hřišti všechno

Team logo Team logo
FK Jablonec SK Slavia Praha
2:3
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 14. 8. 2022, 16:00
Reportáž

Střelnice při jeho dalekonosném pokusu v nastavení málem praskla napětím. Záložník Miloš Kratochvíl byl blízko vyrovnávající branky v dnešním šlágru s pražskou Slávií.

V nastaveném čase si předvedl famózní dalekonosný lob z vlastní poloviny hřiště. Viděl jsi to už v bráně?

Viděl jsem, že to letí do brány. Asi jsem to trefil trochu přes šajtli, už jsem toho měl plné zuby. Dal jsem do toho snad poslední sílu, co jsem v sobě našel. Je to strašná škoda, mrzí mě to hlavně kvůli nám. Hráli jsme přes osmdesát minut proti Slavii, o které všichni víme, jak je na tom kondičně a hlavně fotbalově. Nebylo to nic jednoduchého. Strašná škoda, že nám to tam nepadlo.

Viděl jsi hostujícího brankáře, že není přímo na čáře?

Mandyho (Mandouse) znám. Vím, že stojí venku. Tohle asi nebyl můj první pokus v lize, co jsem takhle zkusil. Ale dneska jsem tomu byl asi nejblíž, co jsem to mohl trefit. Ale skončilo to myslím si, asi půl metru vedle.

Zkoušíš to třeba takhle i na tréninku?

Na tréninku většinou nehrajeme takhle velké hry. Jako povedlo se mi to tam taky, ale v zápase ještě ne.

Jak moc vás rozhodilo to brzké vyloučení?

Asi se budu opakovat, ale s nimi jedenáct na jedenáct je dvakrát těžší než prosti ostatním týmům. Oni mají asi momentálně největší kvalitu v Česku. Když pak jdete do deseti v šesté minutě, je to ohromně těžké. Ale klobouk dolů před všema, co nechali na hřišti. Nechci chválit, protože to je za nula bodů, ale nechali jsme tam všichni všechno. Je škoda, že nás to na konci neodměnilo.

Nezarazilo vás po vyloučení, jak si hosté posunuli standardku blíž k bráně?

Teď jsem to teprve četl. Asi jsme v té chvíli všichni řešili hlavně tu červenou, která asi byla jasná. Ale vůbec nevím, kam si ten balon dali. Ale četl jsem, že to snad bylo o pět metrů dál. Ale to si musí pohlídat rozhodčí a ne my.

Také my jsme se dožadovali penalty, ty jsi tam byl přímo u té situace.

Já tam viděl jasnou ruku Santose. Rozhodčí mi nejdřív řekne, jo viděl jsem ruku a byla u těla. Přitom ruku měl od těla, já jsem tu ruku jasně viděl. Já už nevím, jaké ruce se pískají, už to nechápu, proč tohle nebyla penalta. Pak tam byl druhý gól, kdy Traore centruje a balon je za lajnou a rozhodčí to nechají hrát. Nechci ale říkat, že nás rozhodčí poškodili.

I přes porážku, vidíte, že se výkony zlepšují a přichází zlepšení?

Kdo rozumí fotbalu, tak to asi vidí. Je to asi lepší. Chceme hrát trochu jiný styl, je to pro nás jiné. Sžíváme se s tím. Je tam vidět progres, dnes jsme taky měli první šanci, Vlado Jovović nás mohl poslat do vedení. Zatím nemáme ani to potřebné štěstí. Progres ale vidím a vidí ho i více lidí. Máme za sebou tři zápasy, ale máme jen bod. Teď už potřebujeme nějaké body a vítězství.


Author Jan Bendl
Sdílet článek