Article image

Do Jablonce přichází Daniel Souček

Čtyřiadvacetiletý krajní obránce bude v Jablonci působit na ročním hostování s opcí na přestup. Několikanásobný reprezentant ČR bude trenérům k dispozici již na sobotní duel s Teplicemi.

Daniel Souček je odchovancem Slavie Praha, kde prošel kompletně celou mládež. Právě během působení ve Slavii poprvé nakoukl do české reprezentace v kategorii U16 v roce 2014 a pravidelně sbíral další starty každý rok až do roku 2020, kdy zatím naposledy oblékal reprezentační dres v kategorii U21. Od roku 2018 je hráče Dukly Praha a nyní bude na ročním hostování s opcí působit na jablonecké Střelnici. 

„Je to pro mě výzva, i když jsem už nějaké zápasy v lize odehrál, ale teď jsem hrál celkem dlouho druhou ligu. Jsem rád, že se ozval právě Jablonec, je to velký klub, který hrál i evropské poháry a vždy trápil i největší favority v lize. Věřím, že tabulkou budeme stoupat,“ říká krajní obránce Daniel Souček, který bude v Jablonci oblékat dres s číslem 14.

V dresu Dukly si v první lize Souček připsal 22 startů, pak Duklu potkal sestup do druhé ligy. Nyní Součka opět čekají prvoligové duely a ten první již tuto sobotu v Teplicích! „Přivítání bylo myslím v pohodě, byl jsem se kouknout už na zápas se Spartou. Trenér na mě působí dojmem, že ví co chce hrát, jsem rád, že si vybral do týmu právě mě. Co se týká spoluhráčů, tak je v kabině dobrá parta, pár kluků už jsem znal před příchodem do Jablonce, neměl by být problém, abych zapadl. Na zápasy v první lize se moc těším, oproti druhé lize se hraje na pěkných stadionech a bývá dobrá atmosféra,“ dodává čtyřiadvacetiletý obránce.


Author Martin Bergman
Sdílet článek