Article image

Dion Cools: Těším se na novou výzvu!

Bývalý hráč FC Midtjylland a Club Bruggy se upsal Jablonci. Jaké jsou jeho první pocity po přesunu na sever Čech?

Dione, vítej v Jablonci, jaké máš zatím z týmu a města pocity?

Dorazil jsem už včera, takže jsem měl možnost být na utkání s Hradcem. Podle toho co jsem viděl je v kabině dobrá parta. Jsem rád, že tým ukázal velkou vůli zápas zvládnout a vyhrát. Město na mě zatím působí příjemně, samozřejmě si budu muset trochu zvyknout, ale to nebude velký problém. 

S českým fotbalem již máš zkušenost, v předkole Ligy Mistrů ses jako hráč Midtjyllandu potkal s pražskou Slavií. Jak dobře si to dvojutkání pamatuješ?

Byly to velmi těžké zápasy, především pak ten první. Nakonec se nám ale podařilo Slavii porazit a postoupit do základní skupiny Ligy Mistrů, takže mám na Česko zatím jen příjemné vzpomínky.

Teď už jsi hráčem Jablonce. Jak se těšíš na angažmá v novém klubu?

Těším se na novou výzvu, věřím že se velmi rychle adaptuji a budu schopný týmu svými výkony pomoci k dobrým výsledkům.

V minulosti jsi hrával na pozicích pravého a středního obránce. Na jaké pozici se na tebe mohou těšit fanoušci Jablonce?

V mé současné fázi kariéry preferuji pozici na pravé straně obrany. Rád se zapojuji do útoku, což je pro obránce na kraji přeci jen jednodušší než pro stopera. Pokud ale bude potřeba, nemám problém nastoupit ve středu obrany.

V mládežnických kategoriích jsi nastupoval za reprezentaci Belgie, jak došlo k tomu, že jsi nyní reprezentant Malajsie?

Jsem půl na půl Belgičan a Malajec. Belgie má jeden z nejsilnějších týmů světa. Když jsem se tedy musel rozhodnout, jakou zemi budu reprezentovat v dospělých kategoriích, vybral jsem si Malajsii. Není to ale tak, že by to byla až moje druhá volba. Jsem rád, že můžu své zemi pomoc a moc si zápasy za národní tým užívám.

Co bylo hlavní motivací tvého příchodu do Jablonce?

V mém bývalém klubu se rozhodli k přechodu na jiný herní systém, kvůli čemuž mi už nemohli zaručit tolik herního času. Pro mě je ale prioritou hlavně hrát. Proto jsem rád, že jsme se domluvili na přesunu sem. Mluvil jsem s trenérem a těším se na spolupráci nejen s ním.


Author Tomáš Mikač, Martin Bergman
Sdílet článek