Jan Chramosta vstoupil do Klubu legend!

Útočník Jan Chramosta se ve 13. kole FORTUNA:LIGY zapsal mezi legendy českého fotbalu. Jeho start proti Slovanu byl jeho 300. v kariéře v české nejvyšší soutěži!

Psal se 5. duben 2009 a v 72. minutě utkání FK Mladá Boleslav - FK Viktoria Žižkov a v 72. minutě trenér Pavel Hapal posílá do hry střídajícího Jana Chramostu. Tehdy bylo mladému útočníkovi 18 let, 5 měsíců a 24 dní. Nyní hraje Jan Chramosta 15. sezónu v lize a na kontě má dosud 78 branek a 35 asistencí. "Na svůj první zápas si samozřejmě dobře vzpomínám, bylo to proti Žižkovu v Mladé Boleslavi a utkání skončilo bezbrankovou remízou," vzpomíná čerstvý člen Klubu legend Jan Chramosta. Ve svém prvním utkání se mezi střelce nezapsal, ale hned ve druhém startu v lize za Mladou Boleslav vstřelil svůj premiérový gól. Ve 23. kole v sobotu 11. dubna 2009 v Příbrami vyrovnal ve 43. minutě na konečných 1:1.

Po dlouhých 13 letech, v sobotu 22. října 2022 si v utkání proti Liberci připsal 300. ligový start mezi českou fotbalovou elitou. Derby s Libercem nám bohužel výsledkově nevyšlo, ale tento Honzův milník mu již nikdo nevezme. "Upřímně jsem za to velmi rád. Sice výsledek nebyl podle představ a tudíž ani nebyla nálada to pořádně oslavit, ale časem myslím, že to docením. Na začátku kariéry mě ani nenapadlo, že bych tohoto úspěchu vůbec mohl dosáhnout a teď je to tady a já budu chtít přidávat další starty," říká Jan Chramosta, který během své kariéry získal jeden mistrovský titul.

Svým vstupem do Klubu legend českého fotbalu za 300 ligových startů se zařadil po bok dalších velikánů našeho nejpopulárnějšího sportu. Honza teď patří mezi hráče jako Milan Petržela, Tomáš Hübschman, Stanislav Vlček nebo Marek Matějovský. "Je to pro mě velká čest být ve společnosti takových hráčů. S většinou z nich jsem hrál nebo hraji v jednom týmu a vždy jsem k nim vzhlížel, takže si toho opravdu moc vážím," říká Jan Chramosta.

Autor dosud 78 ligových gólů a historicky nejlepší střelec tuzemské pohárové soutěže se nebojí také další výzvy, která před ním po vstupu do Klubu legend je. "Co se týče mých dalších cílů,tak mi z toho logicky vychází Klub ligových kanonýrů. Vím, že to je troufalý cíl, ale výzev se nebojím a věřím, že je v mých silách tuhle metu atakovat," říká odhodlaně Jan Chramosta, který by k tomuto cíli mohl vykročit již tuto sobotu doma proti Českým Budějovicím.

Kariéra Jana Chramosty

SezónyKlubZápasyGólyAsistence