Mladší dorost zvítězil nad Táborskem!

Mladší dorost Jablonce zvítězil v neděli na hřišti FC Táborsko 1:0 (1:0), brankou Novotného z první půle.

Novotný se mohl gólově zapsat už v 11. minutě, kdy míč z trestného kopu se středu hřiště hlavou ve vápně branku minul. Stejná situace nastala ve 27. minutě. Karel Svatý ze středu hřiště z trestného kopu poslal míč do vápna, kde Novotný hlavou nezaváhal a poslal jablonecké do vedení. V 31. minutě se vyznamenal gólman Dvořák, který lapil nebezpečný míč z hlavy soupeře. Ve 34. minutě Vopatova rána jen těsně minula pravou tyč domácí branky. Ve 44. minutě po rohovém kopu Svobody zleva Klucký hlavou pálil těsně mimo. V 52. minutě domácí Rychlý ve vápně hlavou mířil na branku, ale Dvořák byl na místě. V 60. minutě Pokorného rána po zemi proletěla vedle pravé tyče branky hostů. V 73. minutě Koňákovu ránu brankář domácích zneškodnil. Závěr zápasu byl oboustranně emotivní, zejména díky snaze domácích alespoň vyrovnat. Vášně vzniklé z osobních soubojů krotil rozhodčí žlutými kartami na obou stranách. Jabloneckým se ale nakonec vedení podařilo uhájit.

FC Táborsko - FA Jablonec U17 0:1 (0:1)

Sestava FA Jablonec: Dvořák - Samodeyko, Klucký, Svatý K., Matoušek - Novotný, Vopat (59.Palán) - Svoboda (70.Holý), Koňák, Duštíra (75.Conway) - Sirůček (75.Špringl)

Branka FA Jablonec: 27. Novotný