BAUMIT remizoval v Jihlavě 1:1, dohrával v deseti

FC Vysočina Jihlava FK Jablonec
1:1
Synot liga, 19. kolo so 7. 3. 2015, 17:00

Fotbalový Jablonec remizoval v 19. kole SYNOT ligy na hřišti Vysočiny Jihlava. Jediným úspěšným střelcem byl Nermin Crnkić. Navíc náš celek dohrával posledních deset minut na Vysočině v oslabení.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý poslal také na Vysočině na plac totožnou základní sestavu jako z posledních mistrovských utkání. Úvod utkání byl vyrovnaný, první vážněji zahrozili domácí, exjablonecký Mešanovič našel od brankové čáry Šulka, ten naštěstí zamířil metr vedle Hrubého tyče! Jablonci nadále dělal hodně starostí především aktivní Mešanovič na levé straně jablonecké obrany, ale s jeho výpady si jablonečtí dokázali poradit.

Až po půlhodině hry se připomněl také favorizovanější Jablonec. Nejdříve spálil svou šanci Šabala. Ve 32. minutě Novák zastihl balon těsně na levé straně u brankové čáry, poslal ho před branku, kde Kopic v tísni přiťukl Crnkičovi, který šajtlí zamířil do jihlavské sítě a Jablonec vedl!

Do konce prvního poločasu se už vážnější šance ani na jedné straně nezrodila. Brzy po změně stran se zjevil v šanci Novák, ale míč mu při zakončení nevhodně skočil a akce neměla výraznější zakončení. Z následující akce Greguš pálil k tyči, ale gólman Hanuš míč u tyče vyrazil. Jablonec za to pykal v 54. minutě, Šulek získal míč po autovém vhazování, navedl si jej až před pokutové území Jablonce a střelou zpoza vápna nečekaně srovnal skore!

Na Vysočině se hrál nadále poměrně vyrovnaný duel, rozhodčí rozdal několik žlutých karet, ale šance na obou stranách scházely. Dvacet minut před koncem dostal Šabala dobrou přihrávku za domácí obranu, ale míč na bránu napálil až z druhého odskoku a Hanuš míč stihl u tyčky vytěsnit na roh!

Devět minut před Jablonec útočil, jenže Mingazov přišlápl v dokončeném souboji gólmana Hanuše a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil! Jablonec se i v oslabení tlačil do zakončení, ale strhnout výsledek na svou stranu se mu již v deseti hráčích nepovedlo a na Vysočině "pouze" remizoval 1:1.