září

Béčko otočilo duel proti Bohemians!

Rezerva Jablonce nastoupila v 8. kole FORTUNA ČFL na hřišti Bohemians Praha 1905. Domácí celek byl doplněn o několik hráčů ligového týmu, přesto putovaly tři body do Jablonce! Dva góly vstřelil Nikolas Daníček a jeden gól přidal Zoran Petrović. Naši hráči dokázali uspět proti fotbalistům, kteří již pravidelně hrají první ligu.

FORTUNA ČFL B | 8.kolo

:

Branky BOH: 4. Osmančík, 19. Puškáč.

Branky JAB: 59. Daníček, 85. Petrovič, 86. Daníček.

První šance v zápase byla na kopačkách Jablonce, ale Daníček nemířil přesně. Jenže první gól přišel na druhé straně. Záviška vybídl do šance Osmančíka, který otevřel skóre zápasu. Druhý gól přidala Bohemka o pár minut později. Vaníčkovu střelu zpoza vápna vyrazil Richter a Puskáč míč dorazil do sítě - 2:0.

Jablonec pak hru vyrovnal, ale do větší šance se do konce poločasu nedostal. Naopak musel zasahovat brankář Richter. Stav se však do půlky nezměnil.

Do druhého poločasu domácí prostřídali a na hrací plochu se dostali další hráči A-týmu. Jablonec byl aktivní a v 59. minutě využil Daníček nedorozumění v obraně Bohemians a snížil na 1:2! Domácí Nečas se snažil vrátit vedení Bohemians, ale obrana si s jeho pokusem poradila. Ještě větší šanci měli domácí zhruba čtvrt hodiny před koncem. Zemanovu střelu ale skvěle zneškodnil Richter. Jablonec do závěru zápasu prostřídal a Velicha nahradil Petrović. Jablonec tlačil na pilu a byl v závěru nebezpečný. Pět minut před koncem si našel míč po centru ve vápně Petrović a hlavou vyrovnal na 2:2! Dramatický závěr zápasu však nabídl ještě jednu změnu stavu. Daníček v 86. minutě dostal přihrávku od Petroviće, pronikl do vápna a střelou na zadní tyč poslal Jablonec do vedení 3:2!

Domácí již nedokázali reagovat na dva přesné zásahy našich hráčů a tři body tak putují na sever Čech!

"Šli jsme do zápasu s klasickou sestavu. Oproti tomu Bohemka měla k zápasu devět hráčů z kádru A-týmu. V prvním poločase byli domácí lepším a využili dvě zaváhání naší obrany ke vstřelení dvou branek. Ale přesto jsme hráli aktivně a domácí hrozili z brejků. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a domácí nám po chybě darovali gól. Od snížení jsme byli v tlaku a podpořili jsme aktivitu nasazením Petroviće od hry. Vstoupil do zápasu velmi dobře a po chvíli po krásném centru Rozkovce hlavou vyrovnal. O minutu později předložil míč na vápno Daníčkovi, který krásnou střelou obstřelil obránce i brankáře a dal vítězný gól. Máme radost, že proti hráčům, kteří hrají ligu, dokázali naši hráči uspět a ukázali nám, že někteří mají druholigové a ligové parametry. Nechci nikoho jmenovat, ale kdo nás sleduje, tak ví, o kom mluvím. Musím pochválit ještě zkušeného rozhodčího Michala Patáka s asistenty Václavem Kubcem a Viktorem Patákem. Patří jim dík za kvalitně odpískané utkání," hodnotí vítězný duel manažer týmu Adam Pelta.