Chyběl pohyb a aktivita, zuřil Rada o půli

FC Pjunik Jerevan FK Jablonec
2:1
2. předkolo EL, 1. kolo čt 25. 7. 2019, 15:30

Až po poločasovém proslovu v kabině se tým Jablonce herně vzchopil a v Gyumri alespoň vstřelil důležitý gól na hřišti soupeře. Co trenéra rozčílilo nejvíce?

Co byl hlavní problém dnešní pohárové porážky s Pjunikem Jerevan?

V prvním poločase jsme do toho vstoupili hodně ustrašeně. Přitom prvních pět minut nebylo špatných, ale pak jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Soupeř hrozil z brejkových situací a dvakrát nás potrestal. Měli jsme to řešit jinak. O poločase jsem musel zvednout hlas, protože jinak bychom tu asi prohráli větším rozdílem.

Druhý poločas už byl poté lepší.

Byli jsme ve větším pohybu, což byl oproti prvnímu poločasu diametrální rozdíl. Pak už jsme kontrolovali hru. Zaplaťpánbůh, že jsme vstřelili branku. Měli jsme tam ještě dvě dobré příležitosti, ale bohužel nedali jsme je.

Kde byl největší problém našeho výkonu z prvního poločasu?

Individuální výkony některých hráčů byly hodně ustrašené. Nemůže se nám přeci stát, že takto zkušené mužstvo dostane dva góly z brejků. Oni na to hráli, stejně jako to takto dělali v prvním předkole s Makedonci.

Co musíme zlepšit abychom za týden mohli myslet na postup?

Musíme vyvinout větší tlak na jejich obránce. Chce se to dostávat více do šancí a do zakončení. Musí tam být pohyb. Pjunik je 115. tým v žebříčku, je to tým, který má kvalitní hráče. Viděli jste sami, jak nás zlobili.

Už včera jste hráče upozorňoval na tréninku na Strahově, že je potřeba do zápasu dobře vstoupit a být aktivní. Proč tým neodehrál dobrý i první poločas?

Nevím, je to v hráčích a jejich mentalitě. Nechci nikoho vyzdvihovat, ale jestli Tomáš Hübschman může v 38 letech běhat od začátku v tom vedru, tak je zarážející, proč ostatní ne. Bez pohybu nejde hrát, to si musíme uvědomit. Mysleli jsme si, že se nemůže nic stát, najednou bum a dostali jsme gól. Znejistěli jsme a soupeř toho využil. Přišla druhá brejková situace, tam jsme to neměli pokryté a bylo to 0:2. Vytočilo mě to. Já neříkám že se musí hráčům všechno povést. Ale dnes prostě bez běhání a pohybu fotbal nejde hrát. Naši hráči kvality mají, viděli jsme to v druhém poločase. Pokud to takhle půjde dál, budou mít semnou problémy. Tohle trpět nebudu.

V brance jste dneska dal příležitost gólmanu Hanušovi. Máte v hlavě plán, že byste je střídal?

Je to tak. Pohárové zápasy bude chytat Hanuš, ligu Hrubý. Takhle jsme se dohodli, oni o tom vědí.

Už v průběhu prvního poločasu jste musel nuceně střídat Jovoviće. Jak vypadá jeho zranění?

Je tam zranění kolena, detaily ještě nevíme. Kulhá, do toho ta daleká cesta. Musíme počkat na vyšetření.