Chybí klid ve finální fázi, zapracujeme na tom

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 2. 3. 2019, 15:00

Dvakrát vyšel fotbalový Jablonec na hřišti soupeřů naprázdno. Ani v jednom zápase ale nebyl kouč Petr Rada s výkonem svých svěřenců nespokojený.

Plzeňský kouč Pavel Vrba si výhry nad Jabloncem náležitě cenil. „Potkali jsme dnes mužstvo, které bylo na nás dobře připravené a velmi dobře organizované. Měli jsme k jejich týmu respekt. Osobně řadím Jablonec k top mužstvům. Skladba jejich týmu je výborná. I proto jsem rád, že jsme tent zápas zvládli. Jablonec tu odehrál velmi kvalitní utkání. Měli jsme trochu štěstí při tom gólu. Jablonec nás neustále atakoval. Popravně jsme neudělali chybu, a to je důvod, proč jsme dnes vyhráli. Když se potkají taková mužstva a jde o poháry, jsou to vlastně takové pohárové zápasy. Nebývá až tolik akcí, jak by si někdo mohl představovat. V našem týmu musela být organizace a disciplína. Začátek utkání byl živější, ale po gólu jsme hráli víc za balonem. Soupeři jsme kromě té tyčky neumožnili jít do šancí. Konečný výsledek a zápas dovedený do výhry by nás mohl uklidnit a před Spartou nás dostat do pohody,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Viktorie.

Náš lodivod Petr Rada hodnotil zápas následovně. „Je to druhé utkání, kdy jsme bohužel nevstřelili branku, obě jsme prohráli vždy o branku. Dneska ta prohra bolí o to víc, protože jsme podali ještě lepší výkon než v Boleslavi. Domácí měli snad jednu střelu na branku, do ničeho víc jsme je asi ani nepustili. Sami jsme měli tyčku. S naší fotbalovostí jsem spokojen, výkon byl hodný první šestky. Náš mančaft má sílu, i přes ty změny, které se v zimě udály. Chyběl nám ale klid ve finální fázi. Neměli jsme trochu toho fotbalového štěstí, ale na to se nehraje. Na herní kvalitu musíme navázat v dalším utkání. Chce to k tomu přidat branky, protože teď góly nedáváme. Musíme se od toho odrazit a věřit, že v dalším utkání už branku vstřelíme. V tréninkách se tomu budeme více věnovat. Síla týmu tam je, chce to čas. Ve fotbale to tak někdy,“ konstatoval Rada a vysvětloval novinářům své střídání. „Mančaft šlapal, nebylo tam hluché místo. Nebylo potřeba střídat dřív, nechtěl jsem do toho šahat,“ vysvětloval Rada, proč střídal až v poslední desetiminutovce zápasu.