říjen

Dánští Randers FC ve čtvrtek na Střelnici!

Třetím kolem pokračuje tento čtvrtek Evropská konferenční liga UEFA. Jablonec v něm přivítá na domácím pažitu stadionu Střelnice úřadujícího držitele dánského poháru FC Randers!

Evropská konferenční liga UEFA - skupina D | 3.kolo

:

Branky JAB: 36. Odey, 90. Odey (z penalty)

Branky RAN: 35. Čvančara, 53. Čvančara

Dánský klub vznikl v roce 2003 spojením hned šestice klubů - Randers Sportsklub Freja, Dronningborg Boldklub, Kristrup Boldklub, Vorup Frederiksberg Boldklub, Hornbæk Sports Forening a Randers KFUM. O tři roky později už se Randers radoval nejen z postupu do nejvyšší soutěže, ale zároveň také z triumfu v domácím poháru! Mladý klub si i v dalších letech vyzkoušel první zápasy na evropské úrovni, mimo jiné čelil velkoklubům jako turecké Fenerbahce a německý Hamburg SV.

Tým z Jutského poloostrova si až roční výjimku v sezoně 2011-12 drží prvoligovou příslušnost, v loňské sezoně skončil šestý. Přesto bylo v městě na řece Gudenå pořádně veselo, tým totiž ve finále dánského poháru jasně přehrál 4:0 Sonderjyske a podruhé ve své historii zvedl nad hlavu pohárovou trofej.

Randers se tudíž jako vítěz dánského poháru mohli těšit na kvalifikaci Evropské ligy. Los jim přisoudil favorizovaný turecký Galatasaray, s kterým Dánové odehráli dva velmi vyrovnané duely, doma remizovali 1:1 a v odvetě v Turecku prohráli po vlastním gólu 1:2. Fotbalisty Randers to však příliš mrzet nemuselo, propadli se do Evropské konferenční ligy a poprvé ve své historii si zahrají skupinu evropských pohárů, právě po boku Jablonce, Kluže a Alkmaaru.

Skupinovou fázi natěšení Dánové odstartovali úspěšně, ve dvou úvodních kolech obrali o body favority a v soutěži ještě nepoznali hořkost porážky. Nejdříve v domácím prostředí remizovali překvapivě s Alkmaarem 2:2, poté v dalším kole po vyrovnaném průběhu přivezli remízu 1:1 i z Kluže. „Dva body jsou samozřejmě dobré, ale potřebujeme také nějaká vítězství, chceme totiž z této skupiny postoupit,“ zdůrazňuje 46letý dánský kouč Thomasberg. Ten má ve svém kádru až na pár výjimek především hráče dánské národnosti, najdete mezi nimi však i Nigérijce a Švédy. Nejvýraznější posilou se na přelomu srpna stal právě nigerijský útočník Odey, který v Randers hostuje z belgického Genku. Oporou týmu je švédský brankář Carlgren, dále pak křídelník Kehinde nebo středopolař Johnsen.

V dánské Superlize patří našemu dnešnímu soupeři po polovině základní části a dvanácti odehraných kolech čtvrtá příčka s jedenadvaceti získanými body. Dánové se na dnešní pohárový zápas naladili v neděli ligovým vítězstvím 2:1 na hřišti Odense, když museli otáčet nepříznivý vývoj zápasu.

Základní skupina Evropské konferenční ligy UEFA má odehrány dvě z šesti kol. Jablonci patří díky výhře 1:0 nad Kluží prozatím s třemi body druhá příčka za vedoucím Alkmaarem. Náš dánský protivník zaostává za naším celkem jen o jediný bod, poslední s jedním bodem zůstává Kluž. Právě následující dva souboje s Randers hodně napoví, jakým směrem se může Radův Jablonec vydat. Čtvrteční utkání budou pískat ázerbajdžánští rozhodčí. Během středy vám na klubovém webu a sociálních sítích přineseme mediální výstupy z tiskových konferencí a tréninků obou mužstev.

Utkání začíná ve čtvrtek 21. října od 21 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Aliyar Aghayev - Zeynal Zeynalov, Akif Amirali (Elchin Masiyev)