David Heidenreich na rok posílí Jablonec!

Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich bude v Jablonci působit na ročním hostování z italského klubu Atalanta Bergamo. Hodně štěstí, Hajdy!

David Heidenreich zamířil do Itálie již v 16 letech, kdy přestoupil do Atalanty a v české lize jej fanoušci mohli vidět v dresu Teplic. Rodák z Ústí nad Labem v minulé sezóně hostoval v druholigovém italském týmu SPAL v Serii B. Nyní se mládežnický reprezentant přesouvá do Jablonce, kde bude chtít uplatnit své defenzivní přednosti.

„Jsem rád, že se to povedlo. Když mě Jablonec oslovil, tak to bylo dá se říct jednoznačné i díky tomu, jaký se tady tvoří tým a díky trenérovi. Obecně vnímám Jablonec vysoko v české lize,“ říká David Heidenreich, který bude v Jablonci nosit dres s číslem 18.

„Vždycky jsem chtěl hrát českou ligu, to byl můj sen a ten jsem si splnil v Teplicích. Teď, když se ozval Jablonec, tak si myslím, že by to mohla být skvělá štace,“ dodává Heidenreich.

„David Heidenreich přichází do klubu, který o něj hodně stál. Nový trenérský tým Jablonce má jasnou představu o stylu hry, který chce praktikovat i typologii hráčů, které pro ni bude potřebovat. Osobní rozhovory s trenérem Hořejšem hrály v Davidově rozhodnutí zásadní roli. Je pro nás důležité, že hráč dostane šanci ukázat své přednosti a zabojovat také o místo v úspěšném týmu reprezentační jednadvacítky. David je zdravý a natěšený na novou výzvu, pro tým Jablonce by měl být okamžitým a velmi zajímavým posílením,“ říká Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Stoper David Heidenreich se poprvé představí v dresu Jablonce v dnešním přípravném utkání proti US Sassuolo.

Author Martin Bergman