This text will be replaced
červenec

David Houska přestupuje do Jablonce!

Do Jablonce přichází zkušený ofenzivní středopolař David Houska! Hráč, kterého zdobí vynikající kopací technika, podepsal dvouletý kontrakt. Vítej v Jablonci, Davide!

David Houska do Jablonce přichází po konci smlouvy v Sigmě Olomouc a na severu Čech podepsal smlouvu na dva roky. "Po těch letech v Olomouci jsem hledal novou výzvu a přes léto se to řešilo. Nabídek bylo více, ať už ze zahraničí nebo tady z Čech. S Jabloncem jsem byl v kontaktu dlouho, hodně o mě stál trenér i majitel klubu. To pro mě bylo důležité. Těším se na novou výzvu, jsem plný očekávání a natěšenosti začít trénovat a hrát," říká po pátečním podpisu smlouvy David Houska, který bude v Jablonci oblékat dres s číslem 8.

S fotbalem začínal v Poličce a Svitavách, pak už ale jeho kroky zamířili v roce 2008 do Sigmy Olomouc. Na Hané se přes dorost vyšvihl až do A týmu, ligovou premiéru si odbyl na začátku roku 2013. Postupně se stal stálicí ve středu záložní řady. Prošel mládežnickými výběry ČR U18, U19, U21, v roce 2017 si připsal také jeden start za českou reprezentaci. Na Andrově stadionu zažil Evropský pohár, několik ligových sestupů i postupů. V České lize si 175 cm vysoký záložník připsal 169 startů s bilancí 21 gólů a 12 nahrávek.

Drobný středopolař se ve 28 letech rozhodl změnit prostředí a přerušit třináctileté spojení s Olomoucí.

Profil Davida Housky

Datum narození: 29.6.1993
Věk: 28 let
Post: záložník