leden

David Lischka do Sparty nepřestoupí

Fotbalista David Lischka nakonec do Sparty Praha nepřestoupí. Ve Spartě neprošel zdravotní prohlídkou. U Matěje Hanouska byl přestup potvrzen. Stejně tak byl potvrzen opačným směrem pro Davida Hovorku, na kterého jsme uplatnili opci.

Matěj Hanousek definitivně opouští FK Jablonec a stává se kmenovým hráčem Sparty Praha.

„Na Jablonec budu vzpomínat jedině v dobrém. Dá se říct, že jsem se tady našel. Sednul jsem si s kabinou lidsky a výkony na hřišti asi taky nebyly špatný. Rozhodně nechci pálit mosty. Mám v hlavě plno věcí, co jsme tady s klukama zažili. Ať už tu jízdu v roce 2018, kdy jsme všechno dohnali, tak i teď když se nám dařilo, účast v Evropské lize a tak. Zažili jsme tady toho spolu hrozně moc a na to budu vždycky hrozně rád vzpomínat,“ říká Matěj Hanousek. „Je to pro mě velká výzva. Nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem tuhle výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to,“ dodal Matěj Hanousek.

Hanymu děkujeme za krásné roky v Jablonci a přejeme hodně štěstí do další kariéry.

Hráčem Jablonce se také již definitivně stává stoper David Hovorka, který u nás ze Sparty Praha hostoval. Na jeho další působení jsme měli opci a rozhodli jsme se ji uplatnit. Tím David Hovorka do Jablonce přestupuje a v nejbližší době podepíše novou smlouvu.

Situace okolo stopera Davida Lischky je poněkud složitější. David Lischka neprošel na Spartě vstupní zdravotní prohlídkou a jeho přestup na Letnou se tedy neuskuteční. S ohledem na citlivost tématu nebudeme zveřejňovat žádné podrobnosti ohledně Davidova zdravotního stavu.

„David Lischka zůstává hráčem Jablonce, kde má stále platnou smlouvu. S ohledem na výslovné přání samotného hráče nebudeme zveřejňovat žádné podrobnosti o jeho zdravotním stavu. V současné době řešíme společně s hráčem a jeho manažerem panem Nehodou možnosti, jak vyřešit Davidův aktuální zdravotní stav,“ říká mluvčí klubu Martin Bergman.

Celý klub přeje Davidovi hodně hodně síly a pozitivní energie! Všichni věříme, že se zase vše v dobré obrátí!