Aktualita
7
červen
2019

Do Jablonce přichází Andriy Tsurikov!


Šestadvacetiletý levý obránce či záložník Andriy Tsurikov je novou posilou Jablonce! Bývalý hráč Dynama Kyjev, Metalurgu Záporoží nebo FK Oleksandrija podepsal v Jablonci smlouvu na dva roky!

Z třetího klubu ukrajinské ligy FK Oleksandrija přichází do Jablonce zkušený šestadvacetiletý levý obránce nebo záložník Andriy Tsurikov. Po odchodu Eduarda Sobola, kterému u nás skončilo hostování z Šachtaru Doněck, nám Tsurikov posílí levou stranu defenzivy.

„Nejprve bych rád poděkoval Jablonci za příležitost hrát znovu v Evropě. Jsem rád, že se připojím k novému týmu. Dlouho jsem čekal na novou výzvu v mé kariéře, abych mohl pokračovat v rozvoji a pomoci týmu naplnit cíle," říká po podpisu dvouletého kontraktu Andriy Tsurikov. "Doufám, že mě spoluhráči dobře přijmou a půjdeme společně vítězným směrem. Jsem rád, že budeme hrát kvalifikaci o Evropskou ligu UEFA. Mám vysoké ambice, tak věřím, že můžeme do skupinové fáze postoupit," dodává zkušený levý obránce.

Navíc právě Eduarda Sobola Tsurikov dobře zná. Oba spolu hráli v FK Metalurg Záporoží. Jednání přímo na Ukrajině se kromě šéfa klubu Miroslava Pelty účastnil také náš kapitán Tomáš Hübschman, který na Ukrajině působil 10 úspěšných let v Šachtaru Doněck.

„Skončilo hostování Eduarda Sobola ze Šachtaru Doněck, chyběl nám hráč na levou stranu a pomůže nám na této pozici další ukrajinský fotbalista Andriy Tsurikov. Získali jsme ho jako volného hráče a zapojí se s týmem do začátku letní přípravy,“ říká k prvnímu letnímu příchodu ředitel klubu Petr Flodrman.

Andriy Tsurikov má na kontě celkem 131 ligových zápasů, ve kterých z pozice krajního obránce vstřelil 8 branek. Zkušenosti už má také v evropských pohárech, kdy odehrál pět zápasů s FK Oleksandrija v Evropské lize UEFA a s Dynamem Kyjev absolvoval několik evropských tažení, ale do zápasů v dresu Kyjeva nenastoupil. V národním týmu Ukrajinu prošel mládežnickými týmy a naposledy stabilně reprezentoval svou zemi v kategorii U21. Nyní je v širším kádru ukrajinského A týmu a byl u zápasů proti České republice a Slovensku v Lize národů UEFA.


Profil Andriye Tsurikova

Narozen: 5. října 1992

Post: levý obránce/záložník

Noha: levá

Výška: 185 cm

Váha: 78 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 131/8/8

Starty v reprezentaci: U17 (1), U19 (1), U20 (3), U21 (14)

Předchozí kluby: Metalurg Záporoží (2009 – 2013), FK Dynamo Kyjev (2013 – 2017), Hoverla Užhorod (2015), APO Levadiakos (2016), FK Oleksandrija (2017 – 2019).

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.