březen

Do kvalifikace nastoupil jen Valerijs Šabala

České fotbalové reprezentaci se nepovedlo utkání s Lotyšskem a v pražském Edenu získali jen bod za remízu 1:1. Filip Novák a Martin Pospíšil do zápasu nezasáhli. Na straně Lotyšska odehrál Valerijs Šabala celé utkání.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby byli velkým favoritem utkání díky předchozím zápasům ve skupině, které vyhráli. Lotyši přijeli do Prahy s defenzivní taktikou a spoléhali na brejky, kde hodně práce udělal náš útočník Valerijs Šabala.

Po jednom z rychlých kontrů do po nepovedené rozehrávce standardní situace českého týmu se do úniku dostal Višnakovs a střelou po zemi překonal v 30. minutě Petra Čecha. To byl pro český tým šok, ze kterého se do poločasu nemohli domácí oklepat.

Po změně stran se hra českého týmu výrazně zrychlila, ale nedařilo se překonat slušně pracující obranný blok Lotyšska. Naopak mohlo být pro český tým ještě hůř! V 87. minutě špatně načasoval vyběhnutí brankář Petr Čech, Valerijs Šabala vyhrál souboj s Limberským a snažil se z třiceti metrů přehodit brankáře. To se mu podařilo, ale míč skončil jen těsně vedle levé tyče.

Alespoň remízový bod zařídil českému týmu svým důrazem ve vápně Václav Pilař, když dorazil do sítě v 90. minutě odraženou střelu Procházky - 1:1.

Naši kluci Filip Novák a Martin Pospíšil utkání sledovali jen z lavičky. Věřme, že se probojují do sestavy v úterním přípravném utkání na Slovensku. Valerijs Šabala odehrál celé utkání.