Doležal: Slavia je právem tam, kde je

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 17. kolo ne 31. 1. 2021, 18:30

Náš útočník Martin Doležal mohl ve šlágru kola brzy po vedoucí brance domácích srovnat skore, jenže z rohu hlavou orazítkoval jen břevno domácí branky. Jak viděl průběh nedělního utkání?

Souboj první s druhým vyzněl jasně ve prospěch Slavie. Jak si viděl šlágr kola v Edenu ty?

Slávii jsme nabídli defacto všechny tři góly, místo toho, abychom míč podrželi, tak se našimi chybami dostaneme pod tlak a Slavia to dokázala potrestat. Bohužel za stavu 1:0 jsem z rohu dal jen břevno, možná kdyby to spadlo do branky, že by ten zápas byl ještě jinačí. Po herní stránce by ale asi Slavia víc držela balon, což ukázala i v dalších dějství. Slavia dokáže podržet balon, udělat si prostor pro kombinaci. Stanciu i Provod hráli výborně, na kraji k tomu mají motorky. Bach, Olyianka, Sima se Zbořilem to tam podporují a pořád to přečíslují. Po ztrátě se to hned snaží vypresovat a my s tím měli problémy. Slavia ukázala kvalitu a tam kde je, je právem, těžko jí asi někdo porazí.

Sami jsme tam měli nějaké brejkové situace, ale nevyřešili jsme je dobře.

Vybavuji si jednu z nich, když to tam v druhém poločase Plešťa (Pleštil) dobře zatáhl a dával na přední tyč, škoda že to šlo trochu za mě, mohl to tam zavírat Jovo do prázdné brány. Takové situace musíte na Slavii proměnit, jestli chcete myslet na úspěch. Prohráli jsme, ale nesmíme si z toho nic dělat. Čeká nás Slovácko, věřím, že vyhrajeme a zase pronásledovatelům odskočíme.

Slavia je po dnešku odskočená na prvním místě už o dvanáct bodů.

Jako by si hráli vlastní ligu. Pleň i Sparta ztrácí body a oni furt vyhrávají. Museli by se asi dostat do nějaké krize, aby nevyhráli. Ale oni mají tak široký kádr, že můžou hráče prostřídat a nahradit je jinými a stejně kvalitními. I v tom mají velkou výhodu a je vidět, že jim to funguje.

Slavia si na svém stadionu v Edenu vybudovala nedobytnou tvrz, naposledy zde prohrála v srpnu 2018 a byl u toho tehdy právě náš Jablonec. Vzpomeneš si ještě na ten zápas?

Věděli jsme, že když jsme postupovali do Evropy, že jsme tu dvakrát po sobě vyhráli. Ale to ještě někteří hráči, co jsou ve Slavii, byli ještě u nás v Jablonci. Něco jsme tu mohli udělat, ale to bychom nesměli udělat ty chyby, co jsme udělali. Možná kdyby to bylo delší dobu o gól, že by to tolik neotevřeli a třeba by se taky strachovali.

Teď je oficiálně odehrána polovina soutěže, jak jste s ní spokojeni?

Je pro nás super, že se držíme tam nahoře. Máme bodový odstup od pátého místa. To nás těší. Musíme dál vyhrát doma a přivážet i body z venku. Sezona bude ještě dlouhá, bude to náročnější, zápasů bude ještě hodně s pohárem. Ještě teď na těch terénech, i když dnes tu byl trávník připravenej fantasticky, uvidíme jaký budeme mít terén my příští týden v Jablonci.