Mládež
7
květen
2019

Dorost U19 nestačil na Teplice


Smolně skončil pro jablonecký starší dorost zápas 24. kola České ligy se silnými FK Teplice, když prohrál 0:3 (0:1). Jablonec byl v první půli lepším celkem, ale bohužel nevyužil žádnou ze svých šancí ke skórování. Naopak soupeř se ujal vedení z minima šancí tečovanou střelou. Druhý poločas byl vyrovnaný a hosté vytěžili z chyb domácích další dva góly.

Česká liga dorostu U19 | 24.kolo


0
:
3
0:1

Branky JAB:

Branky TEP: 23.Emmer, 53.Radosta, 73.Kováč


V 5. minutě zakončoval Podzimek akci Poura střelou po zemi těsně vedle pravé tyče teplické branky. Za dvě minuty posunul Podzimek vpravo míč Černákovi, který centrem před branku našel hlavu Kinčla a ten zamířil také těsně vedle pravé tyče. První akci hostů zakončil Emmer hlavou střelou nad branku.V 15. minutě Kinčlovu ránu z dálky gólman Blažek jen vyrazil na roh. Stejně pak skončil vzápětí průnik Černáka. V 20. minutě zahrával Podzimek jeden z deseti rohových kopů z levé strany a na zadní tyči Kinčlovu ránu Blažek srazil na další roh. Ve 22. minutě zahrával Černák trestný kop a jeho střelu podél zdi Blažek zneškodnil až nadvakrát. Bohužel z rozehrávky hosté pronikli až do domácího vápna, kde Emmner tečovanou střelou poslal hosty do vedení. Jablonec se snažil rychle odpovědět a možnosti k tomu měli postupně Hrušovský, Kinčl, Podzimek a i Černák, ale brankaře hostů se jim překonat nepodařilo. Teplice v této fázi měli také dvě tři příležitosti z brejků, ale střely šly pokaždé mimo.

Ve druhém poločase se hra srovnala. Domácím se ale nedařilo v zakončení, hostům naopak, a to gólově. Druhou branku přidal v 53. minutě Radosta ze skrumáže před domácí brankou, když jablonečtí nedokázali dopravit míč včas do bezpečí. V 73. minutě využili tepličtí špatnou rozehrávku Jablonce a pro Kováče pak nebyl problém vsítit třetí branku. Domácí v této druhé části zápasu opět nevytěžili ze svých už jen několika šancí nic.

Trenér Mgr Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "První poločas jsme až na prostřední pasáž cca 15 min odehráli podle představ. Dařila se nám kombinace na stranách hřiště a dostávali jsme se do častých zakončení. Ovšem nedokázali jsme překonat výborně chytajícího brankáře Teplic. Teplice z ojedinělé akce vstřelili po rychlém přechodu branku. Druhý poločas již z naší strany neměl patřičné parametry, hráli jsme bojácně, opustili jsme od kombinační hry - nedostávali a ani jsme nechtěli jít do rozehrávky od brankáře, chyběla určitá míra rizika ve hře i ochota vzít zodpovědnost na sebe. V druhé polovině jsme posílili útok, ovšem jsme nebyli schopni útočníky více zapojit do hry. K tomu ještě Teplice vstřelili druhou branku, se přidala nervozita. Hosté si poté utkání výsledek utkání s přehledem pohlídali. Výsledek je pro nás příliš krutý, ale dnes zejména za hru ve druhém poločase jsme nemohli pomýšlet na dobrý výsledek.."

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.