Mládež
květen

Dorost U19 nestačil na Teplice

Smolně skončil pro jablonecký starší dorost zápas 24. kola České ligy se silnými FK Teplice, když prohrál 0:3 (0:1). Jablonec byl v první půli lepším celkem, ale bohužel nevyužil žádnou ze svých šancí ke skórování. Naopak soupeř se ujal vedení z minima šancí tečovanou střelou. Druhý poločas byl vyrovnaný a hosté vytěžili z chyb domácích další dva góly.

Česká liga dorostu U19 | 24.kolo

:

Branky JAB:

Branky TEP: 23.Emmer, 53.Radosta, 73.Kováč

V 5. minutě zakončoval Podzimek akci Poura střelou po zemi těsně vedle pravé tyče teplické branky. Za dvě minuty posunul Podzimek vpravo míč Černákovi, který centrem před branku našel hlavu Kinčla a ten zamířil také těsně vedle pravé tyče. První akci hostů zakončil Emmer hlavou střelou nad branku.V 15. minutě Kinčlovu ránu z dálky gólman Blažek jen vyrazil na roh. Stejně pak skončil vzápětí průnik Černáka. V 20. minutě zahrával Podzimek jeden z deseti rohových kopů z levé strany a na zadní tyči Kinčlovu ránu Blažek srazil na další roh. Ve 22. minutě zahrával Černák trestný kop a jeho střelu podél zdi Blažek zneškodnil až nadvakrát. Bohužel z rozehrávky hosté pronikli až do domácího vápna, kde Emmner tečovanou střelou poslal hosty do vedení. Jablonec se snažil rychle odpovědět a možnosti k tomu měli postupně Hrušovský, Kinčl, Podzimek a i Černák, ale brankaře hostů se jim překonat nepodařilo. Teplice v této fázi měli také dvě tři příležitosti z brejků, ale střely šly pokaždé mimo.

Ve druhém poločase se hra srovnala. Domácím se ale nedařilo v zakončení, hostům naopak, a to gólově. Druhou branku přidal v 53. minutě Radosta ze skrumáže před domácí brankou, když jablonečtí nedokázali dopravit míč včas do bezpečí. V 73. minutě využili tepličtí špatnou rozehrávku Jablonce a pro Kováče pak nebyl problém vsítit třetí branku. Domácí v této druhé části zápasu opět nevytěžili ze svých už jen několika šancí nic.

Trenér Mgr Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "První poločas jsme až na prostřední pasáž cca 15 min odehráli podle představ. Dařila se nám kombinace na stranách hřiště a dostávali jsme se do častých zakončení. Ovšem nedokázali jsme překonat výborně chytajícího brankáře Teplic. Teplice z ojedinělé akce vstřelili po rychlém přechodu branku. Druhý poločas již z naší strany neměl patřičné parametry, hráli jsme bojácně, opustili jsme od kombinační hry - nedostávali a ani jsme nechtěli jít do rozehrávky od brankáře, chyběla určitá míra rizika ve hře i ochota vzít zodpovědnost na sebe. V druhé polovině jsme posílili útok, ovšem jsme nebyli schopni útočníky více zapojit do hry. K tomu ještě Teplice vstřelili druhou branku, se přidala nervozita. Hosté si poté utkání výsledek utkání s přehledem pohlídali. Výsledek je pro nás příliš krutý, ale dnes zejména za hru ve druhém poločase jsme nemohli pomýšlet na dobrý výsledek.."