Evropské boje jsou tu, Střelnice hostí Celtic FC!

FK Jablonec Celtic FC
3. předkolo UEL, 1. kolo čt 5. 8. 2021, 17:45

Střelnice ve čtvrtek hostí evropský fotbal. Na náš stadion dorazí v rámci 3. předkola Evropské ligy slavný skotský klub Celtic FC!

Náš skotský soupeř loni ve své lize obsadil druhé místo za věčným rivalem z Rangers a po sezoně ho převzal nový kouč řeckého původu Ange Postecoglou. V 2. předkole o Ligu mistrů svedli jeho svěřenci dvě vyrovnané bitvy s dánským Midtjllandem. Po domácí remíze 1:1 o týden později vedli Skoti v dánském Herningu, ale nakonec v prodloužení museli zkousnout porážku 1:2. Pohárová cesta skotského vícemistra tak pokračuje v kvalifikaci o Evropskou ligu s naším Jabloncem. Klub se i v těchto dnech dál posiluje, z Kazaně získal švédského stopera Starfelta, z japonského Visselu Kobe útočníka Furuhashiho, z Tottenhamu brankáře Harta a z Crystal Palace záložníka McCartyho. Mezi největší hvězdy současného kádru Celtiku patří 23letý útočník Edouard. Dobrá čísla vykazují také středopolaři, především McGregor a Turnbull, dále pak Christie a Forrest.

Jablonec ve své historii vstupuje na evropskou scénu po jedenácté. Po historických bitvách s Betisem Sevilla, Kodaní, Ajaxem, Dynamem Kyjev, Rennes či Astanou čeká na náš tým další zvučné jméno - Celtic FC!

Slavný skotský klub z města Glasgow vyznává stejné barvy jako náš Jablonec. Zelená a bílá, ve vodorovné pruhované kombinaci, to jsou hlavní rysy jednoho z nejstarších fotbalových klubů na světě. Celtic byl založen v roce 1887 irskými přistěhovalci na podporu snížení chudoby v Glasgow. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, do začátku 2. světové války byl Celtic velmi úspěšný a sbíral mistrovské a pohárového trofeje jak na běžícím páse. Nejúspěšnější rok zaznamenal klub v roce 1967, to získal trofeje ve všech soutěžích, kterých se účastnil. Kromě ligového titulu, vyhrál Skotský pohár, Skotský ligový pohár, ale hlavně a především Pohár mistrů. Právě nejcennější klubovou trofej zvedli hráči nad hlavu, když ve finále porazili tehdy velmi silný Inter Milán 2:1. Až 90. léta přinesla finanční problémy a klub málem zbankrotoval. Na začátku nového tisíciletí se Celtic znovu vrátil na výslunní i vítěznou notu. Nadvládu Celticu ve skotské lize až loni přerušil rivalský Rangers a nedovolil tak získat Celticu desátý titul v řadě. Celkem je Celtic 51násobným mistrem Skotska a majitelem 40 pohárových trofejí.

První konfrontace Jablonce s ostrovním fotbalem je na programu tento čtvrtek na Střelnici, odveta pak za týden ve Skotsku. Čtvrteční duel v Jablonci budou řídit turečtí sudí.

Během středy oba týmy absolvují předzápasové tiskové konference a tréninky, z kterých Vám budeme na klubovém webu a sociálních sítích FK Jablonec přinášet mediální výstupy.

Utkání začíná ve čtvrtek 5. srpna od 17:45 hod. na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Halil Umut Meler - Mustafa Eyisoy, Cevdet Komurcuoglu, Arda Kardeşler (všichni Turecko)