Finský reprezentant Hämäläinen patří Jablonci!

Kasper Woldemar Hämäläinen je střední ofenzivní záložník a na svém kontě má přes 400 profesionálních zápasů. Třiatřicetiletý reprezentant Finska naposledy působil v polském klubu Legia Varšava a nyní podepsal v Jablonci smlouvu na 2 roky!

“Minulý týden byly náročné tréninky, ale cítím se dobře. Jsem trochu unavený, ale to je normální. Chyběla mi zápasová zátěž a všechno to okolo. Trénovalo se ve větším tempu, tak to zabere trochu času dostat se do zápasové formy,” říká zkušený záložník, který ve své bohaté kariéře nastřílel bezmála devadesát gólů na profesionální klubové a ligové úrovni.

“Hráči a všichni okolo týmu, kdo pracují v klubu, mě vřele přivítali. Cítím se tu velmi dobře a těším se na sezónu. Budu se snažit odevzdat Jablonci maximum toho, co umím,” dodal Kasper Hämäläinen.

Kasper Woldemar Hämäläinen skončil v Legii Varšava, když neprodloužil smlouvu a stal se volným hráčem. Na konci minulého týdne přicestoval do Jablonce a absolvoval několik tréninků s týmem Petra Rady. Jablonec se mu natolik zalíbil, že bude mít česká liga teprve druhého rodáka z Finska, který bude běhat po ligových trávnících!

Kasper Hämäläinen začal svou kariéru ve finském klubu TPS Turku, odkud na počátku roku 2010 přestoupil do Švédska do klubu Djurgårdens IF. V lednu 2013 odešel do polského celku Lech Poznaň, s nímž vyhrál v sezóně 2014/15 polský ligový titul. V lednu 2016 posílil ligového konkurenta, mužstvo Legia Varšava. V sezóně 2015/16 vybojoval s Legií double, tedy prvenství v polském poháru i v Ekstraklase. Celkem má finský reprezentant ve sbírce 4 tituly v polské lize, dvakrát zvedl nad hlavu trofej za vítězství v polském poháru a jednou ovládl také polský superpohár.

Kasper Hämäläinen má také bohatou reprezentační kariéru. Poprvé oblékl dres národního týmu v kategorii U17, kde si připsal tři starty. Následně reprezentoval v kategorii U21 a odehrál 16 zápasů. Od roku 2008 reprezentuje Finsko v prvním týmu a připsal si 60 startů, ve kterých vstřelil 9 branek.

Svůj debut v národním A-týmu zažil 19. listopadu 2008 v přípravném utkání proti Švýcarsku. V roce 2012 hrál také proti České republice v přípravném utkání v Teplicích. Finsko tehdy vyhrálo 1:0 a zajímavostí je, že v dresu českého týmu tehdy nastoupil také náš kapitán Tomáš Hübschman! V Jablonci bude zkušený finský fotbalista nosit dres s číslem 14.

Profil Kaspera Hämäläinena

Datum narození: 8. srpna 1986

Místo narození: Turku (Finsko)

Post: střední ofenzivní záložník

Výška: 187 cm

Váha: 74 kg

Starty/góly/asistence v profesionálním fotbale: 441/79/58

Starty/góly v reprezentaci: U17 3/0, U21 16/0, A-tým 60/9.

Předchozí kluby: TPS Turku (Finsko) 2002 – 2010, Djurgårdens IF (Švédsko) 2010 – 2013, Lech Poznaň (Polsko) 2013 – 2016, Legia Varšava (Polsko) 2016 – 2019.

Author Martin Bergman