Hotovo! David Hovorka zůstává v Jablonci!

Poslední administrativní kroky byly dokončeny a stoper David Hovorka zůstává v Jablonci! David u nás bude působit na ročním hostování s opcí na naší straně. Ať se ti daří, Davide!

Ve středu se definitivně stvrdilo hostování Davida Hovorky v Jablonci a bude v našich službách minimálně tuto sezónu, navíc máme z naší strany opci. „Táhlo se to hodně dlouho. Teprve ve středu to bylo všechno hotové. Jsem rád, že se to dotáhlo a jsem natěšený jako od začátku, kdy jsem do Jablonce přišel. Až to začne, všechno vypukne a pojedeme jak v lize tak v Evropě,“ říká k hostování v Jablonci stoper David Hovorka.

Má za sebou prakticky celou přípravu v Jablonci a plno kluků z kabiny zná z minulosti. Takže nebyl problém, aby do kabiny v pohodě zapadl. „Kluky jsem znal z minulosti. Hrávali jsme proti sobě, tak jsme si ze sebe hned dělali srandu. S Vojtou Kubistou jsem hrál ve Spartě, když jsme byli malí, takže si mě hned od začátku dobíral ze všech stran. Lukáš Masopust, to je další expert. Takže těmto dvěma bych chtěl poděkovat (směje se). Parta je tady super, funguje to tady. Jsem rád, protože tyhle věci nám třeba také pomůžou na hřišti v zápasech,“ pochvaluje si nové spoluhráče David Hovorka.

David Hovorka je odchovancem Sparty Praha, kde si prošel celou mládežnickou akademií. V roce 2012 se probojoval do seniorské kategorie a nastupoval za béčko. V roce 2014 hostoval v Hradci Králové a v létě téhož roku zamířil do Viktorie Žižkov, kde nastupoval pod trenérem Jindřichem Trpišovským, který si jej následně v roce 2015 přivedl do Liberce.

Tam se Davidovi dařilo nejen v české lize, ale byl důležitou postavou v Evropské lize na pozici stopera. S Libercem hrál základní skupinu Evropské ligy v sezóně 2015/2016 i v následující 2016/2017. V únoru 2017 se vrátil do Sparty, která jej vykoupila z Liberce. Nyní bude hostovat rok v Jablonci a na následný přestup máme opci.

Profil Davida Hovorky

Narozen: 7. srpna 1993

Post: střední obránce

Noha: pravá

Výška: 179 cm

Váha: 73 kg

Zápasy/góly v lize: 55/4

Předchozí kluby: FC Hradec Králové (hostování), FK Viktoria Žižkov (hostování), FC Slovan Liberec, AC Sparta Praha.

Author Martin Bergman