Hovorka s Doležalem po výhře na Julisce

FK Dukla Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo so 3. 11. 2018, 17:00

Od roku 1949 se žádnému českému ligovému týmu nepovedlo ve dvou venkovních zápasech v řadě vstřelit soupeři šest branek. Až včera našemu Jablonci. Utkání na Dukle hodnotí Martin Doležal a David Hovorka.

David Hovorka: Dneska se diváci asi dobře bavili

Úvod zápasu se vám povedl fantasticky, už ve 21. minutě jste vedli 3:0.

Je to tak. Něco podobného nepamatuju a musím říct, že nám to pomohlo. Za stavu 3:0 jsme mohli z tempa trošku ubrat, protože ten program je teď fakt hodně náročnej. Škoda jen té zbytečné prohry v pohárovém zápase s Karvinou, kdy jsme měli hodně šancí, ale góly jsme tam nedávali. Takže i z tohoto důvodu jsem za dnešní výsledek rád.

Ve 21. minutě jste vedli už 3:0 a domácí se až do konce zápasu nezmohli na žádný odpor.

Mohlo to tak vypadat, ale na druhou stranu to vede k tomu, že jsme ke konci dostali dva zbytečné góly. Tempo opadlo, některé věci jsme podcenili a myslím si, že kdybychom to dostali do nějaké hektiky, tak tam těch gólů spadlo víc. Na druhou stranu docházely i síly, protože program je hodně nahuštěnej a tím pádem i hodně náročnej.

Mrzí ty dva góly, co jste dostali?

Samozřejmě trochu mrzí. Ale hlavní je, že jsme jako tým vyhráli a předváděli dobrej fotbal. Myslím, že se asi diváci dobře bavili.

Co říkáš na ten tvůj gól?

Já jsem to tam jenom dokopl, protože jsem nevěděl, jestli šel balon do brány nebo ne. Doli (Doležal) to tam ze zadní tyče dobře vrátil a já jsem to radši pojistil.

Jak si viděl zákrok na Masopusta, po kterém musel opustit hřiště a odjet na vyšetření do nemocnice?

Pro mě to byl úplně nepochopitelnej zákrok. Tohle vůbec nepatří do fotbalu a je škoda, že okamžitě nepřišla červená karta. Já jen doufám, že se na to disciplinární komise podívá a náležitě ten zákrok ohodnotí. Tihle hráči jako Maso (Masopust) by měli bejt chráněni a pokud ti, co takový zákrok udělají nebudou potrestaní, tak to je špatný pro fotbal.

Dneska jste se dobře naladili na dalekou cestu do Astany. Co myslíš, že vás tam čeká?

Sám jsem tam nikdy nebyl, takže ani popravdě nevím. Ale určitě nás nečeká nic lehkýho, protože z prvního zápasu vím, že je to kvalitní soupeř. Navíc musíme absolvovat dlouhou cestu s časovou změnou a čeká nás i umělka, takže jsem na to sám zvědavej.

Je to druhá šestka z venkovních zápasů po sobě. Budete v tom pokračovat?

Určitě jo. (Smál se dobře naladěný David).

Martin Doležal: Po zranění jsem měl dost sil, jen jsem měl přidat ještě dva góly

Ve 21. minutě jste vedli 3:0. Pamatuješ na něco takového?

Nevzpomínám si, ale byl to pro nás ideální stav a nečekali jsme, že bude začátek až tak dobrej. A myslím si, že poločas mohl skončit ještě větším rozdílem, protože jenom já jsem měl ještě dvě další šance. Škoda jen zranění Lukáše Masopusta, to je černá kaňka na zápase. Po tom zákroku jsme trošku zvolnili v tempu, ale pak jsme se zase do toho dostali.Vyšel nám i začátek druhého poločasu, kdy jsme dali rychlej gól, ale Dukla chtěla výsledek aspoň trochu zvrátit a dostali jsme dvě zbytečné branky. Nakonec jsme to dohráli s klidem a ještě přidali dva góly.

Po Příbrami jste soupeři venku nadělili druhou šestku. Bude to tak pokračovat dál?

To nevíme, ale rádi bychom ještě venku něco uhráli. Hlavně jsme se chtěli dobře naladit před Evropskou ligou a to se povedlo víc, než jsme čekali. Hlavně jsme rádi za tři body a teď se budeme připravovat na dlouhou cestu do Astany.

Po delší době zaviněné zraněním ses vrátil do základní sestavy. Jak si se cítil?

Před zápasem jsem měl trochu strach, protože jsem tam předtím šel dvakrát jen na třicet minut a necítil jsem se moc dobře, takže jsem nevěděl, co to se mnou udělá. Sil jsem měl dost, ale trenér mě raději stáhnul, aby se mi ještě něco nestalo, protože výsledek byl jednoznačnej. Navíc jsem rád, že jsem dal jeden gól, ale mohl to být i hattrick.

Můžeš popsat ten tvůj gól?

Nejdřív jsem to chtěl kopnout z první levou, ale potom jsem si to přehodil na pravačku a jsem rád, že to tam spadlo.

Myslíš si, že zákrok Ďurici na Masopusta byl na červenou kartu?

Myslím si, že jo. Ten hráč šel podrážkou napřed, a když máme školení, tak rozhodčí říkají, že když někdo jde podrážkou napřed, tak je to surová hra. Těžko říct, jestli to rozhodčí neviděl nebo měl blbej úhel a nechci se k němu vyjadřovat, ale můj názor je takovej, že tyhle zákroky by se měly trestat červenou kartou.

Ďurica byl u obou úvodních gólů. Nebyl to zákrok z frustrace?

Těžko říct…. Je to možný, ale myslím si, že takovýhle zákroky do fotbalu nepatří a byl bych rád, kdyby se to dodatečně řešilo nějakým trestem.

Lukáš Masopust vám asi bude hodně chybět.

Maso jel na vyšetření do nemocnice, takže nevíme, co bude. Lukáš je náš klíčový hráč, a pokud nebude moct hrát, je to pro nás velká ztráta.

Dnešní výsledek je asi dobrým naladěním před klíčovým zápasem v Astaně.

Zda nás dnešní vysoké vítězství dobře naladilo, to se uvidí až při zápase. Tam je složitý hlavně cestování a umělka. Teď by to asi chtělo volnější tréninkový režim. Ale s tím si trenér Rada už poradí a potom už se budeme připravovat pouze na Astanu.