Hráči Jablonce na hostování

Celkem 9 hráčů máme v současné době na hostováních v jiných klubech. Podívejte se v našem přehledu, jak se jim od začátku sezóny daří.

Andrej Fábry / FC DAC 1904 Dunajská Streda (Slovensko)

Jako poslední z kádru Petra Rady odešel na hostování do konce sezóny Andrej Fábry. A zamířil 6. srpna 2019 na Slovensko do Dunajské Stredy. Svůj první start si ve slovenské první lize připsal při utkání v Trenčíně, kdy šel do hry v 69. minutě ještě za stavu 1:1. V zápase plném šancí na obou stranách nakonec rozhodli domácí hráči o vítězství 2:1 až ve 2. minutě nastavení, kdy se trefil trenčínský Čataković.

Andrej Fábry se stal 363. hráčem Dunajské Stredy, který nastoupil ve slovenské nejvyšší soutěži. "Až v průběhu zápasu jsem se dozvěděl, že budu hrát. Jsem rád za šanci alespoň na těch zhruba dvacet minut. Doufám, že jich bude postupně více. Určitě jsem si svůj debut představoval jinak a podle průběhu zápasu to tak i mohlo dopadnout. Nezasloužili jsme si prohrát, jenže fotbal se hraje na góly. Domácí vstřelili dva, my bohužel jen jeden," říkal Andrej Fábry ke svému prvnímu startu za FC DAC na klubovém webu.

Davis Ikaunieks / FK RFS Riga (Lotyšsko)

Útočník Davis Ikaunieks měl původně přestoupit do Zlína, ale nakonec se rozhodl vrátit na hostování do své domovské země Lotyšska. Do zimy se upsal v Rize týmu FK RFS. V Lotyšsku je Davis Ikaunieks od 5. července 2019 a v lotyšské první lize si připsal svůj první start 21. července v utkání proti FK Metta, kdy nastoupil do hry v 82. minutě. Zápas skončil nerozhodně 1:1. V dalším duelu proti Valmiera Glass Via nastoupil do hry v 74. minutě a jeho celek vyhrál 1:0. V zápase proti BFC Daugavpils střídal do hry opět v 74. minutě a jeho tým vyhrál opět 1:0. Do zatím posledního zápasu nastoupil Ikaunieks v souboji s vedoucím týmem ligy Riga FC. Do hry šel v 79. minutě a jeho tým prohrál 1:2.

David Breda / FK Varnsdorf (2. liga)

David Breda odešel sbírat zkušenosti do druholigového FK Varnsdorf, kde pravidelně střádá nejen starty, ale především branky. V úvodním kole na hřišti Líšně hrál v základní sestavě a v 70. minutě střídal ze hry. V 51. minutě si gólem na 2:2 připsal svou první druholigovou branku v novém soutěžním ročníku.

Další remízu 2:2 si Varnsdorf připsal ve 2. kole doma proti Třinci. David Breda odehrál 59 minut a mezi střelce se tentokrát nezapsal.

Ve 3. kole si však David Breda opět rozšířil gólové statistiky. Varnsdorf hostil Chrudim a Breda hrál opět v základní sestavě. Domácí se dostali do vedení ve 22. minutě, ještě do poločasu Chrudim srovnala a pár minut po zahájení druhého poločasu dokonce hosté otočili skóre zápasu. Pak začal úřadovat David Breda a v 56. minutě vyrovnala na 2:2. O 12 minut později přidal svou druhou branku v zápase a poslal Varnsdorf do vedení 3:2. V 82. minutě využil přesilovku hostující Froněk a srovnal na konečných 3:3.

David Breda je odchovanec Hradce Králové a právě tam se jeho Varnsdorf vydal ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jenže vzpomínky na tento duel rozhodně nebudou hezké. Domácí celek šel brzy do dvoubrankového vedení, což Hradec ve hře uklidnilo. Naopak Varnsdorf to položilo na lopatky a konečné skóre se zastavilo na hodnotě 8:0 pro Hradec Králové. David Breda v utkání nastoupil od začátku a odehrál 57 minut.

Matěj Kubista / FK Varnsdorf (2. liga)

Bratr Vojtěcha Kubisty hostuje opět ve Varnsdorfu a v novém ročníku druhé ligy si připsal zatím dva starty a nasbíral 162 minut. Ve 3. kole dostal v 72. minutě červenou kartu. Díky trestu po vyloučení pak vynechal 4. kolo v Hradci Králové.

Adam Houser / FK Varnsdorf (2. liga)

Adam Houser odehrál celých 90 minut v úvodním kole proti Líšni. Pak se v sestavě objevil ve 4. kole v Hradci Králové, kdy v 57. minutě střídal Davida Bredu.

Patrik Schön / FK Varnsdorf (2. liga)

Dalším hráčem Jablonce, který hostuje ve Varnsdorfu, je útočník Patrik Schön. Jednadvacetiletý fotbalista posbíral během čtyř kol dva starty, ve kterých si připsal 59 minut na hřišti. Na první gól stále čeká.

Tomáš Čvančara / FC Slavoj Vyšehrad (2. liga)

Devatenáctiletý útočník Tomáš Čvančara hostuje ve druholigovém Vyšehradu a daří se mu skvěle! Ve čtyřech zápas nastřílel čtyři góly. A navrch přidal jednu asistenci.

První branku ve svém dočasném působišti vstřelil Tomáš Čvančara ve druhém kole v domácím duelu s Ústím nad Labem, když v 91. minutě zvyšoval na 3:1. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Vyšehradu 4:1. Tomáš Čvančara do zápasu nastoupil v 60. minutě za stavu 1:0.

Ve 3. kole nastoupil ve Vítkovicích Čvančara v základní sestavě ve 37. minutě otáčel skóre na 2:1 pro Vyšehrad. To bylo bohužel ze strany Vyšehradu vše a domácí celek pak třemi góly ve druhém poločase otočil skóre na konečných 4:2. Tomáš Čvančara v tomto utkání odehrál 73 minut.

Zatím poslední vystoupení má za sebou Tomáš Čvančara proti Sokolovu ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na Stadionu Evžena Rošického na Strahově otevřel Čvančara skóre v 56. minutě, kdy po rohovém kopu Vernera zakončoval pohotovou střelou na malém vápně - 1:0. V 70. minutě hosté ze Sokolova vyrovnali na 1:1. V 74. min. přišel rozhodující moment utkání. Šandera odcentroval z pravé strany a míč se znovu dostal k dobře postavenému Čvančarovi, který na nic nečekal a opět střelou bez přípravy poslal balon do sítě - 2:1. Dva góly Tomáše Čvančary znamenaly výhru a posun našeho útočníka do čela tabulky střelců 2. ligy.

"Ani si už nevzpomínám, kdy jsem naposledy rozhodl nějaký zápas. Nejspíš v juniorce Jablonce. Ano, bylo to v derby s Libercem, a je to nejméně rok zpátky," říká Tomáš Čvančara.

Milan Lutonský / 1.SK Prostějov (2. liga)

Šestadvacetiletý záložník Milan Lutonský, který hájí na hostování barvy Prostějova, zatím naskočil do všech zápasů v aktuálním soutěžním ročníku. A připsal si také jednu branku. A to hned v prvním domácím zápase proti Vyšehradu. V 18. minutě si Pašek zasekl míč do středu, odcentroval a prvního nabíhajícího Kroupu semleli ve výskoku obránci. Za ním však jistil situaci Lutonský a nejmenší hráč na hřišti hlavičkou slavil premiérovou trefu ročníku!

Ve 2. kole odehrál Lutonský v dresu Prostějova celé utkání proti Vlašimi. Ve 3. kole druhé ligy v Ústí nad Labem hrál Lutonský v základu, ale hřiště opustil v 64. minutě. V zatím posledním střetnutí s Pardubicemi, které skončilo bez branek, hrál Lutonský 77 minut.

Tomáš Cabadaj / FK Viktoria Žižkov (2. liga)

Dvaadvacetiletý záložník Tomáš Cabadaj, který do Jablonce přestoupil v létě a obratem zamířil na hostování do Žižkova, naskočil zatím do jednoho zápasu. Ve 3. kole na stadionu Dukly Praha odehrál Tomáš Cabadaj 90 minut v záloze, ale jeho celek prohrál 2:0.